Ana Sayfa Kadın HaberAstroloji Yorumları 2018 Oğlak burcu yorumu ( Günlük, Haftalık ve aylık yorumu )

2018 Oğlak burcu yorumu ( Günlük, Haftalık ve aylık yorumu )

tarafından pramid

Oğlak burcu yeni yılla birlikte hem Oğlak kızı hemde Oğlak erkeği olarak nasıl bir yıla başlayacaklar. Oğlak burcuna mensup bireyler için aşk ve iş hayatı nasıl sürprizlerle dolu olacak bunların hepsini yorumlarda okuyacaksınız.

Oğlak burcu 2018 günlük yorumu hem kız hemde erkek için:

Bugün gelecek beklentilerinizle ilgili mücadele verebilirsiniz. Hayatınızla ilgili planlar yapabilirsiniz. Gün içinde fikirlerinizi ifade etmek sizin için önemli olabilir. Sosyal konular gündeminizi meşgul edebilir. İşlerinizle ilgili etrafınızdaki insanlar tarafından desteklendiğinizi hissedebilirsiniz. Parasal konularda sorumluluk almanız gerekebilir.

Oğlak burcu haftalık yorumu 2018:

Bugünlerde Güneş burcunuzda ilerlerken pek çok alanda yeni bir tutum ve başlangıç dikkat çekmekte. Kişisel alanda olayları daha iyi yönetebildiğinizi, yeni sorumluluklar ve yükler aldığınızı görebilirsiniz. Şahsi konulara son derece odaklısınız ve ilişkilerinizde de sınırlarınızı daha iyi çizebilirsiniz. 9’u civarında biraz gayretle çok şey yapabildiğinizi görebilirsiniz. Dikkat çekebilirsiniz. 11’i sonrasında yeteneklerinizi harekete geçirmeniz ve iletişimde etkin olmanız zor olmayacak. Ancak 13’ü ile birlikte gözden geçirilmesi gereken işler de var.
2018 Oğlak burcu yorumu :

Yıllık horoskobunuzu okurken, mutlaka yükselen burcunuzu da okuyunuz.

Toparlanma zamanı

2018’e genel bakış

Bu yıldan başlayarak hayatınızda yeni bir kapıya doğru ilerlemektesiniz. 2018’de gündeme gelen önemli transitler burcunuz için yeni adımlara, projelere işaret ediyor. Bu kritik süreç 2020 yılına kadar sürecek olan yoğun bir tempo getirmekte. 20 Aralık’ta burcunuza ilerleyen Satürn sizin için çok önemli konulara, yeni sorumluluklara işaret etmekte. Yükselen burcu Oğlak olanlar açısından da bu dikkat çekici bir toparlanma ve yeni bir gelişme dönemine girme anlamı taşımakta. Satürn burcunuzun yöneticisi olduğu için bu süreçte yapabileceğiniz çok şey bulunmakta. Üstünüze daha fazla yük alacaksınız. Bu belki işle ilgili nedenlerden ya da kişisel nedenlerden olabilir. Satürn transiti kariyeriniz açısından yeni başlangıçlar anlamına geliyor. Kuşkusuz yaşınıza bağlı olarak bu farklılık gösteriyor olabilir. Son iki yılın getirmiş olduğu dağınıklık ve belirsizlikten çıkmaya başlıyorsunuz. Bu durum kişisel ilişkilerinize, evli iseniz, evlilik hayatınıza da yansıyabilir. Örneğin ilişkilerinize yeni sınırlar koyabilir, daha dikkatli ve tek başına hareket etmeye başlayabilirsiniz.

Satürn ağır yükler getiren bir güçtür ancak siz bu tür yüklere, sorumluluklara alışık bir kişisiniz. Dolayısıyla yeni gelişmeleri doğal karşılayarak, kendi isteğinizle bu yükleri alabilirsiniz. Bu süreçte bazı kısıtlamalar, engeller gündeme gelse de, hayat yönünüzü belirleme konusunda son derece kararlı olabileceğiniz bir sürece giriyorsunuz. Bunun yanında, bu süreçte, sağlığınıza, bedeninize daha çok özen göstermeniz gerekebilir. Kısaca kendinizle daha çok ilgilenmeniz gereken bir dönemdesiniz. Eğer Oğlak burcunun ilk 10 gününde doğmuş iseniz, 2018’de Satürn’ün getirdiği disiplin, sorumluluk ve gerçekçi davranma ihtiyacını güçlü biçimde hissedeceksiniz.

Şans, ilerleme ve genişleme gezegeni Jüpiter bu yıl 8 Kasım’a kadar Akrep burcunda ilerlerken burcunuzla uyumlu bir açıda kalmakta. Jüpiter size bu dönemde özellikle iş hayatında daha güçlü destekler, paylaşımlar ve içinde bulunduğunuz gruplar aracılığı ile güç kazandırmakta. Özellikle yükselen burcu Oğlak olanlar bu dönemde arkadaş çevrelerini zenginleştirebilirler. Politika ve sosyal alanda aktif olan Oğlak’lar açısından bu dönemde gruplara katılım ve paylaşım çok önemli. İş hayatındakiler de gelecek projeler ve sosyal destekler vasıtasıyla daha çok şey yapabileceklerini ve yaşadıkları toplumsal olaylara katkıda bulunabileceklerini farkedebilirler. 8 Kasım sonrasında ise ruhsal açıdan daha geliştirici olanaklar doğacak ve bu temalar 2019 yılında daha çok belirgin hale gelecek.

Bunun yanında, Uranüs hem burcunuzun ilk gününde doğanları, hem de son günlerinde doğanları etkilemekte. Eğer 14-19 Ocak doğumlu iseniz, bu yıl Uranüs’ün değiştirici, sarsıcı yönünü daha çok farkedebilirsiniz. Uranüs’ün kare açısı altında ani gelişmeler yüzünden rotanızda önemli sapmalar ve yenilikler meydana gelebilir. İş hayatında daha fazla risk almak isteyebileceğiniz gibi, otorite figürleri ile ya da babanızla ilişkinizde bazı stresler ya da değişiklikler yaşayabilirsiniz. Uranüs sizi başkaldırmaya ve alışkanlıklardan ayrılmaya doğru itmekte. Diğer yandan 21-23 Aralık doğumlu Oğlak’lar da Uranüs’ün yenileyici ve akıcı etkisi altında görülmekte. Uranüs bu tarihler arasında doğanlara daha güçlü bir yaratıcılık, doğallık ve hoş sürprizler getirmekte. Bu sürprizler çocuklarla, aşk hayatınızla ve kendinizi yaratıcı şekilde ifade etme kapasitenizle yakından ilgili olacak. Dolayısıyla kendinizi daha özgür ve yenilikçi bir ortam içinde bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, Satürn’le birlikte, güçlüdönüşümleri, hayatta kalma mücadelesini ve yenilenmeyi açıklayan Plüton da burcunuzda ilerlemesini sürdürmekte. Plüton aynı zamanda ölüm kalım temaları, tehdit eden, baskı kuran konularla da ilgilidir. Kuşkusuz pek çok Oğlak 2008’den bu yana hayatında çok derin dönüşümler içerisinde ilerlemekte. Plüton yüzünden kişisel gücünüzü ispat etmek ve kimi zaman da baskı yaratan durumlarla karşılaşmak durumunda kalmış olabilirsiniz. Eğer 8-11 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz bu temalar 2018’de çok daha dikkat çekiciolabilir. Bu tarih arasında doğmuş olan Oğlak’lar hayatlarında daha fazla baskı, güç mücadelesi yaşayabilirler. İşhayatınızda ve hayattan beklentilerinizde, gerekse kişiliğinizi ortaya koyduğunuz her alanda bu konular gündeme geliyor olabilir. Plüton depresif kılabilen, gölge yaratan bir güç olduğu için hayattan beklentilerinizi, aradığınız gücü ve bedensel sağlığınızla ilgili konuları ciddiye almanız söz konusu olabilir.

Balık burcunda ilerleyen Neptün, Oğlak’laraçısından ilham verici ve yumuşatıcı koşullar getirmekte. Neptün sayesindehayatınızda şimdiye kadar katılık göstermiş olduğunuz konularda bile daha esnek olmaya başlayabilirsiniz. Eğer 2-7 Ocak doğumlu bir Oğlak iseniz, bu yıl Neptün’ünilham veren, esin alabileceğiniz yaratıcı gücünü daha kolay kullanabilirsiniz. Sanatsalya da ruhsaluğraşlar hayatınıza yenibir boyut ve evrensellik taşıyabilir.

Mars’ın gerilemesi

Mücadele ve savaş gezegeni Mars bu yıl 27 Haziran – 27 Ağustos tarihlerinde geri harekette olacak. Saka’dan burcunuz Oğlak’a gerileyecek olan Mars bu yaz, özellikle parasal konular, harcamalar ve şahsi girişimlerin birbiri ile bağlantılı olabileceğini göstermekte. Bu tarihler arasında yapacağınız bazı girişimler geri tepebilir ya da istediğiniz hızda ilerlemeyebilir. Dolayısıyla b elde olmayan nedenler yüzünden daha dikkatli ve sabırlı olmaya bakmalısınız.

Bu yıl tutulmalar neler getiriyor ?

Bu yıl tutulmalar Ocak, Şubat ve Temmuz, Ağustos aylarında gerçekleşecek. Bunlardan üçü Güneş tutulması olacak. 31 Ocak’ta Aslan burcunda bir Ay tutulması var. Bu tutulma eşinizin ya da ortaklarınızın maddi konularına değişiklikler ve bir ölçüde endişe getirebilir. 15 Şubat’ta Saka’da gerçekleşecek Güneş tutulması ise maddi konularda, harcamalarda daha dikkatli olunması gereken bir döneme işaret etmekte.

13 Temmuz’da Yengeç’te gerçekleşen Güneş tutulması ise evlilik ve ilişkiler açısından yenilikler getirmekte. 27 Temmuz’da Saka burcunda Ay tutulması var. Bu tutulma parasal konulara bakış açınızı etkileyebilir. 11 Ağustos’ta Aslan burcundaki Güneş tutulması ise yatırımlar, miras ve borç alacak konuları açısından daha yapıcı olabilir.

İş, para ve kariyer olanakları

Kuşkusuz bu yıl iş ve kariyerinizle ilgili konular açısından çok önemli gelişmeler ve yenilikler getirecektir. Yeni başlangıçlar var. Daha fazla sorumluluk alarak işlerin başına geçebilirsiniz. Yükleriniz de artmakta. Bununla birlikte, Jüpiter’in desteği ile bu yıl finansal işlerde, genel olarak kariyerinizde ilerleme ve güç sahibi olmak mümkün olacak. Önümüzdeki iki yıl boyunca, 2020 yılına kadar sürecek olan bu temalar, gerek işte gerekse özel alanda kalıcı değişiklikler yapabileceğinizi, sıkı bir çalışma temposuna girebileceğinizi göstermekte.

Ayrıca bu yıl,

26 Ocak’a kadar olan dönemde takım çalışmaları, hedeflerinize odaklanma ve kararlılık gösterebileceğiniz imkanlar vurgulanıyor.

26 Ocak – 17 Mart tarihleri arasında daha dikkatli olmalı ve gereksiz risklere girmemelisiniz. Bu dönemde bazı düşmanlıklar ya da elde olmayan nedenlerle karşılaşabilirsiniz.

17 Mart- 16 Mayıs arasında Mars burcunuzda ilerlerken yapabileceğiniz çok şey var. Bu dönemi çok iyi değerlendirmeli ve kişisel gücünüzü, kararlılığınızı ortaya koymalısınız. Biraz çaba ile çok ileri gidebilirsiniz. Eksik bırakmamaya gayret etmelisiniz.

16 Mayıs – 13 Ağustos gibi uzun bir dönemde harcamalarda, maddi konularda ve iş hayatında bazı pürüzler, beklemeler ve fazladan masraflar gündeme gelebilir.

13 Ağustos – 11 Eylül tarihleri arasında ise yeniden eksik kalan işleri hızlı şekilde tamamlayabileceğiniz görülmekte.

11 Eylül – 16 Kasım arasında iş hayatına ait adımlarınızı hızlandırabilir, teknik konularda, gruplarla ilgili işlerde daha kararlı olabilirsiniz.

16 Kasım sonrasında yakın çevrenizde hareketlenme var. Bu dönemde ziyaretler, yolculuklar ve daha çok yazışma, anlaşmalar dikkat çekici olabilir.

Aşk, evlilik ve ilişkiler

Bu yıl Satürn burcunuzda ilerlerken şahsi konulara daha gerçekçi bir gözle bakmaya başlıyorsunuz. Evlilikte ve ilişkilerinizde sorumluluklarınız artabilir. İlişkilerde sınırlarınızı yeniden çizme ve sağlamlaştırma arzusu içerisindesiniz. Özellikle Oğlak burcunun ilk 10 gününde doğanlar kendilerine daha fazla odaklanma ihtiyacı duyabilirler. Dolayısıyla bu dönemde aşk hayatınızda ilk sırada durmayabilir. Bu durum daha çok kişisel haritanızla ilişkili olabilir. Ancak yıl boyunca Venüs’ün haritanızla daha olumlu açılar kurduğu dönemler de var. 11 Şubat – 7 Mart, özellikle 31 Mart – 24 Nisan, 10 Temmuz – 7 Ağustos dönemlerinde sevginizi daha kolay ve keyifli biçimde paylaşabileceğiniz olanaklar bulabilirsiniz.

Ancak bu yıl aşk gezegeni Venüs 5 Ekim – 16 Kasım tarihleri arasında geri harekette olacağı için bu tarihlerde aşkta ve ilişkilerde beklemeler, geri çekilmeler ya da belirsizlikler söz konusu olabilir. Bu tarihler arasında evlilik ve nişan çok doğru bir karar olmayabilir, tekrarlara, vazgeçmelere yol açabilir. 31 Ekim – 2 Aralık arasında evlilik ve statünüzü ilgilendiren konularda değişikliklere gitmek isteyebilirsiniz. Ayrıca 13 -27 Ağustos günlerinde ilişkilerinizde sabırlı olmalısınız.

Sağlık

Bu yıl sağlığınıza daha fazla önem vermeniz gerekebilir. Güçlü ve sağlıklı da olsanız, artan iş ve sorumluluklar yüzünden bedeninizle daha çok ilgilenmek durumundasınız. Özellikle 8-13 Ocak doğumlu Oğlak’ların sağlık konusuna daha dikkatli bakmaları, pozitif düşünmelerinde fayda var. 17 Mart – 16 Mayıs arasında fiziksel açıdan çok hareketli bir dönemdesiniz. Bu dönemde kendinize, şahsi konulara daha çok önem vermelisiniz. 8 Kasım sonrasında da ruhsal konulara yönelmek, gevşemek, kabullenici olmak sağlığınıza daha iyi gelebilir.

Merkür gerilemesi bu yıl hangi temaları getirmekte ?

Bu yıl iletişim ve hareket gezegeni Merkür ateş elementi burçlarda geri gidiyor olacak. Bu nedenle, yıl içinde eve ve aileye yönelik işler, toprakla ilgili konular bazı tekrarlar ve yeniden değerlendirmeler gerektirebilir. Merkür geri giderken hatalarımızı ve eksik yönlerimizi kapatmak ve düzeltmek için de daha fazla şansa sahip olabiliriz.

Merkür’ün ilk gerilemesi 23 Mart – 15 Nisan arasında Koç burcunda yaşanacak. Bu tarihler arasında eve, ailenize, yerleşime ait konularda daha dikkatli kararlar vermelisiniz. Bitişler ve başlangıçlar dikkat çekebilir. 26 Temmuz – 19 Ağustos arasında miras, yatırımlar ve borç alacak işleri sıkışıklıklar ve beklemeler getirebilir. 17 Kasım – 7 Aralık tarihleri arasında ise çok fazla bilgi sahibi olmadığınız konularda riskli girişimlerde bulunmamalısınız.

You may also like

Yorum Yap