Ana Sayfa Kadın ÖzelAile hayatı Anneler günü bir gün değil, Her gün olmalıdır!

Anneler günü bir gün değil, Her gün olmalıdır!

tarafından pramid

Anneler günü kavramı amaç olarak anneleri hatırlamak olarak gösterilmek istenmesi doğal karşılanabilir ama Annelerin ne kadar değerli varlıklar olduğunu hatırladığımız da neden bir gün ile bu sevgimizi sınırlıyoruz. Annelerin bizler için yaşadıkları fedakarlıkları düşündüğümüz de onlara bir günü hediye etmek gerçek anlamda insafsızca gelmektedir. Anneler için yapılacak en güzel etkinliğin her gün olmasıdır.

Annelerin bizler için harcadıkları emeklerin karşılığını verme gibi bir düşünce içerisinde olmak sanırım matematik kurallarını alt üst edecek bir durumdur. Bizler konu itibari ile anneler günü adı altında insanlara dayatılan kavram kargaşasına karşı olduğumuz için bu yazıyı yazmak ve siz değerli takipçilerimizle paylaşma gereği duyduk.

Bizler için annelerin değeri onları sahipsiz ve yalnız bırakmamaktır. Anneleri sevmek sadece bir gün elinde telefonla gelip Anneciğim “anneler günün kutlu olsun” demekle bitmiyor. Önemli olan sonra ki 364 gündür.

Belli bir yaş sınırını bulan anne ve babalarımız için huzur evlerini uygun buluyorsak, onlara torunlarının sevgisini yaşayamıyorsak, çocuklarımızın onları sevmesini sağlayamıyorsak, onları her gün hatırlamak adına ziyaret etmiyorsak ( gibi bir çok konuyu sunarak uzatabiliriz ) ne anlamı kalıyor sadece bir gün hatırlamak.

İnsanların varlıkları değerlidir. İnsanları hatırlamak istiyorsanız saygı ve sevgi kurallarını öğrenip hayatımıza uygulamamız gerekmektedir. İnsanların yaşlanmasıyla birlikte sosyal hayatımız da dışlanmaları doğru bir davranış değildir. Bu toplumun yozlaştığını ve kapitalist düşüncenin esiri haline geldiğini göstermektedir. Bu nedenle sizlerden ricamız lütfen anne ve babalarınıza sahip çıkın onları sözde bir gün hatırlamayın her gün hatırlayın. Uzakta iseniz bile bir telefon kadar yakın olduğunuzu unutmayın yeter.

 

Onlar sizlerden hediye istemiyor ilgi ve alaka istiyor.

You may also like

Yorum Yap