Ana Sayfa Kadın Haber Büyükanne maaşı şartları ve başvuru tarihleri

Büyükanne maaşı şartları ve başvuru tarihleri

tarafından pramid

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen ve 1 yıllık süre ile pilot bölge uygulamasıyla uygulanacak olan uygulama için gelir seviyesi düşük aileler tercih edilecek.

Büyükanne maaşı nedir?
Büyükanne maaşı ne kadardır?
Büyükanne maaşı nasıl alınır?
Büyükanne maaşı başvuru şartları nelerdir?
Büyükanne maaşından kimler faydalanabilir?
Büyükanne maaşı hangi illerde uygulanacak?

İşte bütün bu sorularınızın yanıtını sizlere aktaracağız. Öncelikle büyükanne projesi kapsamında ne kadar ücretin ödeneceği ve şartlarla ilgili en net bilgileri yine yetkililerin açıklamaları ile birlikte sizlere sunuyoruz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında büyükanne maaşı için protokol imzalandı. Bakan Müezzinoğlu, büyükannelere 425 lira aylık verileceğini açıkladı. Proje Mart ayında faaliyete geçecek.

HANGİ İLLERİ KAPSIYOR?

İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya, Tekirdağ ve Gaziantep illerinde pilot uygulama olacak. Uygulama 6 bin aileyi kapsıyor.

MAAŞTAN YARARLANMA KRİTERLERİ

Maaştan yararlanmak için annenin iki asgari ücretten daha az gelirinin olması ve ailenin toplam gelirin 3 asgari ücretten az olması kriteri aranıyor. Uygulamadan düşük düzeyde gelir sahibi ailelerin yararlanması hedefleniyor. 6 aylıkla 1 yaş arasındaki bebekler için geçerli olacak ve 1 yıllık pilot uygulama yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular Çalışma Bakanlığı’nın internet sitesinden ve SGK il müdürlüklerinden yapılabilecek.

You may also like

Yorum Yap