Ana Sayfa Kadınca Moda Çalışan kadınlar için ofis makyajı nasıl yapılır?

Çalışan kadınlar için ofis makyajı nasıl yapılır?

tarafından pramid

Çalışan ve iş hayatı olan kadınların çalışma günleri için her sabah aynı düzenle makyaj yapmalarının püf noktaları olmalı. özellikle ofis makyajında bakımlı olduğunu göstermek zorundasınız. işte sizler için ofis makyajı nasıl yapılmalı? adlı konumuz da işinize yarayacak bir çok makyaj önerisi ve püf noktaları sunulmaktadır.

Ofis makyajında amaç ayna karşısında uzun süre harcanan zamandan tasarruf edip kendinize zaman ayırmayı sağlamaktır. Sizlere makyaja başlamadan önce bir kaç öneri de bulunduktan sonra makyajın sırlarını sizlere adım adım aktarmaya çalışacağız.

Ofis makyajı öncesi yapmanız gerekenler.

Makyaj yapmadan önce saç stilinizi belirlemeli ve kıyafetlerinizi de tercih etmiş olmalısınız. Çünkü makyajın bu tercihlerinizden sonra yapılması sizler için daha kolaylık sağlayacaktır. Bu makyaj önerilerimizle ortalama makyaj için harcayacağınız süre 10 dakikayı geçmeyecek.

Çalışan kadın ve kızlar için makyaj önerileri

Ofis makyaj önerisi birinci adım: 
Ofis ortamında her gün bakımınıza özen gösteriyorsanız ve günlük olarak makyaj yapan bir bayansanız aşırı fondöten kullanarak cildinizi yıpratmamıza gerek yok. İlk adımda cilt tonunuza uygun bir BB kremi az miktarda uygulayarak cildinizin ışıltısını artırın.

Ofis makyaj önerisi ikinci adım: 
Gözlerinizde yorgunluk nedeniyle oluşan morluklar ya da şişlikler varsa göz altınızı aydınlatacak bir ürün ile bu kötü görünümü kapatın.

Ofis makyaj önerisi Üçüncü adım: 
Ten rengi, füme ya da krem tonlarında bir farı tüm göz kapağınıza far bazı şeklinde uygulayın. İsteğe göre birkaç ton koyu far ile hafifçe gölge uygulayabilirsiniz. Ancak gölgeyi abartmamanızda fayda var.

Ofis makyaj önerisi dördüncü adım: 
Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmak için maskara sürün. Ofis makyajı için öneriler kısmında maskaranın özel olduğunu belirtelim. Maskara hem ofis içerisinde, hem de müşteri ile iletişim aşamasında göz teması kurarken gözlerinizin etkisini artıracak bir uygulamadır.

Ofis makyaj önerisi beşinci adım: 
Pratik ve kolay makyajınızı pembe ya da turuncu tonlarında ruj ve allık ile tamamlayın. Ofis için tercih edeceğiniz ruj renginin ten renginize mümkün olduğunca yakın olmasına özen gösterin.

Yukarı da anlatmaya çalıştığımız 5 adımda kolayca uygulayabileceğiniz pratik ofis makyajı önerileri sayesinde gün içerisinde kendinizi rahat ve şık hissedebilirsiniz. Son olarak gün içerisinde makyajınızı tazeleme ihtiyacını göz önüne alarak ofis için ufak bir makyaj çantası bulundurmanızı da tavsiye ederiz.

You may also like

Yorum Yap