Kadın Sağlık

Çene Dolgusu Nedir ve Kimler İçin Uygundur?

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, ince veya belirgin olmayan çene hatlarına sahip kişilerde çenenin şeklini ve boyutunu iyileştirmek için kullanılan bir kozmetik işlemdir. Bu işlem, hyalüronik asit gibi dolgu maddelerinin çene bölgesine enjekte edilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Hyalüronik asit, doğal bir bileşik olup çenenin hacmini artırarak daha belirgin bir görünüm sağlar.

Çene Dolgusu Uygulaması

Çene dolgusu uygulaması, uzman doktorlar tarafından klinik ortamında gerçekleştirilir. Öncelikle detaylı bir ön görüşme yapılarak tedavi planı oluşturulur. İşlem sırasında çene bölgesi uyuşturulur ve hyalüronik asit dolgu maddesi belirlenmiş bölgelere enjekte edilir. İşlem kısa sürede tamamlanır ve ağrısızdır.

Kimler İçin Uygundur?

  • Asimetrik çene yapısına sahip olanlar
  • Belirgin çene hatlarına sahip olmayanlar
  • Çene hattında eksiklik hissedenler
  • Yaşlanma etkileriyle hacim kaybı yaşayanlar

Kalıcılık Süresi

Çene dolgusu sonuçları kişinin metabolizmasına ve kullanılan dolgu maddesine bağlı olarak değişebilir. Genellikle 6-12 ay arasında kalıcı olabilir. Gerekirse işlem tekrarlanabilir. İşlem sonrasında doktorun önerilerine uyarak kalıcılığı artırabilirsiniz.

Avatar

iremsude

About Author

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Kadın Sağlık

Yumurtalık Kisti (Over Kisti) ( Sağ, Sol ve Basit Kist )

Yumurtalık Kisti nedir, Sağ over kisti sebebi, Sol over kisti belirtileri veya basit yumurtalık gibi bütün bir hastalığın hem tanımı
Kadın Sağlık

Gebelik ve Emzirme Döneminde Oruç Tutmanın fayda ve zararları

Bu makale, gebelik ve emzirme döneminde oruç tutmanın sağlık üzerindeki etkileri ve kadınların bu konuda kendi sağlık uzmanlarıyla danışarak karar