Çikolatalı Kruvasan ( Kolay ve Pratik Kruvasan videolu tarifi )

Ev yapımı pratik ve kolay çikolatalı kruvasan tarifi. Videolu olarak Kruvasan tarifi oldukça kolay ve çıtır oluyor. Evde kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız tereyağlı ve çikolatalı çıtır çıtır kruvasan tarifi ve malzeme listesi. kahvaltının vazgeçilmez lezzeti ve misafirlerinize ikram için çikolatalı kruvasan tarifi

Paylaş

Çikolatalı Kruvasan tarifimiz için oldukça kolay ve basit bir video hazırladık. Videolu pratik tariflerimiz de bu hafta Çikolatalı kruvasan tarifi var. Şimdi Kruvasan sabah kahvaltıları için oldukça hoş ve güzel olacaktır. Hele ki sıcak sıcak kahvaltı soframıza gelse, çok fazla ağzınızı sulandırmadan hemen videolu tarifimizde bir kaç ayrıntıyı sizlerle paylaştıktan sonra malzeme listesini sizlere sunacağız.
Evde yapımı oldukça kolay olan ve kabarmış püf püf şeklinde kruvasanlar için kendi imkanlarınızla açtığınız hamur kullanabilirsiniz yada fırınlarda çiğ hamur satılıyor bunları da kullanabilirsiniz. Hamurunu güzelce açtıktan sonra Çikolatalı kruvasan yapımına hazırsınız demektir.

Çikolata için ise isterseniz hazır bitter çikolataları dilim olarak kullanabilirsiniz yada eviniz de kahvaltı için hazırladığınız çikolatayı da kullanabilirsiniz. Kruvasanların daha da lezzetli olmasını istiyorsanız tereyağı kullanmayı ihmal etmeyin.

Ev yapımı Çikolatalı Kruvasan videolu tarifi için gerekli olan malzeme listesi

Ev yapımı Çikolatalı Kruvasan Hamuru İçin:
-1 paket instant maya
-50 gr (Elli gram) tereyağı
-3,5 (Üç buçuk) bardak un
-1 (Bir) bardak su
-1 (Bir) tatlı kaşığı tuz
-1 (Bir) tatlı kaşığı şeker

Hamurun Arasına Yerleştirmek İçin gerekli olan mazleme:
-250 gr tereyağı

hamur Üzeri İçin:
-Yumurta sarısı + bir çimdik tuz

Hamurun İçi İçin:
Sürülebilir çikolata (yukarıda yazdığımız gibi elinizde ne varsa kullanabilirsiniz )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir