Ana Sayfa Kadın ÖzelGüzellik Salonu Cilt bakımın da; Ağda mı, Jilet mi, epilatör mü?

Cilt bakımın da; Ağda mı, Jilet mi, epilatör mü?

tarafından pramid

Kadınların cilt temizleme konusunda alternatifleri gelişen teknoloji ile birlikte gelişmeye devam ederken her zaman alışık olduğumuz üç hususla birlikte en doğru tercih hangisidir birlikte göreceğiz.

Hanımlar cilt bakımı adı altında cilt temizliği konusunda öncelikle doğru anlamak lazım. Çünkü cildinizi tanımanız birinci adımı oluşturmaktadır.

Sizlere cilt bakımı ile ilgili yapılan 5 yanlışı da yazacağız öncelikle cilt temizliği için kullandığımız 3 yöntem olan Ağda , Jilet , epilatörle ilgili bilgi aktaralım.

Cildinizin temizliği için ağdayı daha sık kullanıyor olabilirsiniz ama ağdanın hem sıcak olması ve hemde tahriş etkisi yaratmasından dolayı kullanacak olan kadınların bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.

Jilet ise yine bazı kadınlar da ters etki yaparak kıl bölgelerin de ki kalınlaşmaya sebebiyet verebilir.

Epitalör ise ağda türüne yakın ama elektrikli bir alet olduğundan dişlerine göre değiştirilebiliyor.

Kadınların sıklıkla yaptıkları yanlış listesi

1. Yanlış: CİLDİ DOĞRU TEMİZLEMEMEK

Cilt temizliği cilt bakımının en önemli ve temel maddesidir. Güzel temizlenmemiş bir cilt üzerine istediğiniz kremi sürebilir istediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz; ama sonuç hüsran olacaktır. Güzellik bakımının etkili olabilmesi için cildi doğru bir şekilde ve düzenli temizlemek önemlidir. Cilt temizliğinde derinlemesine temizlik yapılmadan ürün kullanmak fayda sağlamak yerine zarar dahi verebilir. Özellikle şehirde gün içerisinde cildimizin maruz kaldığı kir, toz ve Duman düşünülürse sadece su ile cildin temizlendiğine inanmak mümkün değildir.

İkinci yanlış ise cildinize değil cebinize göre temizleyici seçmek. Mutlaka bir dermatologla görüşmeli ya da en azından cildinizi tanımalısınız ki cilt tipinize göre temizleyici seçebilesiniz.

Cildinizi derinlemesine temizleyecek ve arındıracak Braun FaceSpa’yı inceleyin…

2. Yanlış: SabahKİ MAKYAJLA AKŞAMA KADAR KALMAK

Makyajla ilgili en büyük hata makyajla uyumaktır. Akşamları üşenip temizlemediğiniz makyaj ürünleri gece boyunca yüzünüzde kaldığında bütün gözeneklerinizi tıkar. Bu süre zarfındaki oluşan bakteriler akne ve kızarıklık sorununa neden olur. Pek bilinmeyen diğer yanlış ise sabahki makyajla akşamki etkinliğe katılmaktır. Cildinizi gün içerisinde mutlaka temizlemeli ve akşam dışarı çıkmadan önce yeni bir makyaj uygulaması yapmalısınız.

3. Yanlış: DOĞRU EPİLASYON YÖNTEMİNİ SEÇMEMEK

Epilasyon bütün kadınların hayatının bir gerçeği. Ancak epilasyon denilince akla ilk gelen yöntem olan ağda hem yüksek sıcaklığı sebebiyle cildi tahriş etmekte hem de ciltte erken yaşta sarkmalara neden olabilmektedir. Ayrıca cilt için travmatik bir durum olduğundan enfeksiyon kapma riskiniz de yüksektir. Ağdadan sonra çıkan tüyler öyle incedir ki yolunu bulamaz ve iltihaplanarak batıklara neden olabilir. Epilasyon yöntemi olarak en sık önerilen yöntemlerin başında epilatörler gelmektedir. Epilatörler, istediğiniz hızda, hem ıslak hem kuru hem de masaj yapar özelliklerde kullanılabildiği için ağdaya göre çok daha etkilidir. Ayrıca ağdanın alamadığı tüyleri bile alır ve uzun süre pürüzsüzlük sağlar. Hassas başlıkları ise vücudunuzun her bölgesine ve kıvrımına uyum gösterir. Dolayısıyla genital bölgeden koltuk altına, bacaklardan yüze kadar her bölgede güvenli bir şekilde kullanılabilen tek epilasyon yöntemidir.

4. Yanlış: YETERİNCE VE DOĞRU NEMLENDİRİCİ SÜRMEMEK

Cilt tipinizi bilmeden kullanılan nemlendiriciler cildin doğal dengesini bozar ve akne gibi istenmeyen sorunlara neden olabilir. Ayrıca sadece sabah 1 kez nemlendirici uygulamak yeterli değildir. Cildimiz gün içerisinde de nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Sabah kullandığınız ürünü gece yatarken kullanmak yapılan bir diğer hatadır. Vücudun çalışma dengesi gündüz ve gece farklı olduğundan cilt de farklı bir ürüne ihtiyaç duyar. Cilt tipinize ve gece-gündüz farkına uygun ürünler tercih etmelisiniz.

5. Yanlış: ASİTLİ İÇECEK TÜKETMEK VE YANLIŞ BESLENMEK

Soda, kola ya da gazoz. Çok fazla asitli içecek tüketmek hem vücudunuza hem de cildinize zarar verir. İçerdiği asit ve bol miktarda şeker cildi yaşlandırır, kırışmasına ve sağlıksız görünmesine neden olur. A vitamini gibi cildi koruyan, antioksidan açısından zengin bir beslenme düzeni ile cildinizin sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

You may also like

1 Yorum

Ceyda 20 Ağustos 2018 - 17:38

ben epilatör sevmiyorum yaa koltukaltına yaklaştırmaya korkuyorum. bi de bizim epilatör annemin olduğu için biraz eski :p ağdayla daha temiz oluyo ağda bandıyla yapabilirsiniz remove yada superdrug alıp bence

Yanıtla

Yorum Yap