Ana Sayfa Kadın ÖzelKadın Sağlığı Corona virüsünden korunmanın en etkili yolları

Corona virüsünden korunmanın en etkili yolları

tarafından pramid

Corona virüsü ile ilgili olarak herkes bir şeyler söylemeye devam ediyor. Kimisi hava yolu ile bulaşıyor, kimileri dokunduğumuz şeylerden gibi bir çok farklı farklı içerikler ve tavsiyeler var. Bir de işin gerçek bilenlerinden dinlersek onlar ne diyorlar buyurun birlikte dinleyelim. Koronadan gerçek anlamda nasıl korunmamız gerektiğini öğrenelim.

Corona virüsü ile ilgili olarak sizlere gerçek anlamda ve en etkili korunma şekillerini anlatırken, kulaktan duyma bilgilerinde ne kadar yanlış olduğunu da sizlere açıklamaya çalışacağız. Öncelikle Korona virüsünün yapma bir virüs olduğu ve planlanmış bir amaca hizmet için anahtar konumunda olduğunun kanıtları ortaya çıkmaya başladı. Bunu da sizlere konunun sahibi Dr. Yavuz Dizdar tarafından duyuracağız. Corona virüsünden korunmanın en etkili yolları

Corona virüsünden korunmanın en etkili yolu kesinlikle ev kalmanız ve taşıyıcı rolünü üstlenmiyor olmanızdır. Virüs bildiği şekilde kendini yaşatmak için gereken ortamları kullanmayı sürdürür. Bunun en doğru yolu sizin taşıyıcı olmamamızdır. Çünkü insan vücudu bu durumda bağışıklık sistemi ile bunu hal eder.Corona virüsünden korunmanın en etkili yolları

Kronik ve sürekli hastalığı olanlarla birlikte yaşlı olarak belirlenmiş yaş gurubu en tehlikeli durumda olanlardır. Özellikle gündem ve medya aracılığı ile sürekli hale getirilen uyarılmalarımız nedeni ile bu hale getirildik. Sürekli hale getirilen bilgilendirmeler, ölüm haberleri, vaka sayıları bu yaşadığımız sıkıntıları daha büyütecektir.

Olumsuzlukları konuşan, sürekli konu ile alakalı olan teorileri üretenlere karşı kendinizi ve ailenizi kaptırmayın. Çünkü amaçları kaos ortamını oluşturmak ve sizleri sürekli rahatsız etmek olacaktır.

virüsten korunmanın en etkili yolları

Bu yaşayan sıkıntının bir süreç olduğunu, bu sürecin ise bir zamana göre oluşturulduğunu düşünürseniz yapmanız gereken tek şey bu süreci rahat atlatmaya çalışmak olacaktır. Tabi bunun için evde hijyen kuralları bizler için oldukça önem arz etmektedir. İhmal gibi bir dikkatsizliğe düşmeyin.

Öncelikle maddeler üzerinden virüsün geçtiği konusunda doğru değildir. Buna örnek olarak market alışverişi gibi. Yada bir başka örnekle hapşurduğumuz zaman virüsün 1,5 m kadar ileri gittiği söylenmesi gibi. Tabi bu durum da esintinin olması ile bu mesafeyi uzatacaktır. Bunların olmaması için evinizde kalmanız sizler ve bizler için daha iyi olacaktır.

You may also like

Yorum Yap