Ana Sayfa Kadın TVMutfak TV Dana ve Kuzu ciğeri pişirmenin püf noktaları

Dana ve Kuzu ciğeri pişirmenin püf noktaları

tarafından pramid

Ciğer pişirmek gerçekten marifet isteyen bir yemek türüdür. Özellikle ciğeri pişirirken ağızdan dağılması ve lezzetli olması herkesin başaracağı bir şey değil. Şimdi sizlere ciğer pişirmenin püf noktalarını aktarırken ciğerin lezzetli olması için neler yapmanız gerektiğini sizlere detaylı bir şekilde aktaralım.
Ciğer pişirme konusunda öncelikle dana ciğeri veya kuzu ciğeri tercihlerinize göre pişirme yöntemleri de değişmektedir. Örnek olarak Kuzu ciğerini suda bekletmeyin, dana ciğeri için sinirlerini mutlaka alın gibi önemli hususlar başa gelmektedir.

Öncelikle ciğerimizin günlük veya en fazla 2 günlük olmasına dikkat edin. Bu husu lezzeti için çok önemlidir. Dana ciğerini süt ile 2 ila 4 saat arasında dinlendirin. Ciğerin ağızda dağılmasına sebep olacaktır.

Ciğer yıkarken dikkat edin çok fazla yıkayıp lezzetinden kendinizi mahrum etmeyin. Ciğer konusunda unla yapma herkesçe bilinir. Unla karıştırmadan önce biraz kişniş karıştırarak farklı bir tad katabilirsiniz. tabi bir diğer etkisi ciğerin kokusunu kırar

Ciğer için en önemli noktaya geldik ciğeri pişirirken kuyruk yapı olmazsa olmazımızdır. Kuyruk yağı ciğer için lezzetin anahtarıdır.

Bu detayları dikkate alarak mutfağın yolunu tutun ve ilk denemeniz de bakalım işe yarayacak mı?

Olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz.

You may also like

1 Yorum

Evde evcil lahmacun yapımı - Kadın Giyim ve Moda 3 Mart 2021 - 21:27

[…] Dana ve Kuzu ciğeri pişirmenin püf noktaları […]

Yanıtla

Yorum Yap