Ana Sayfa Kadınca ModaAksesuar Modası En pahalı bayan çanta markaları

En pahalı bayan çanta markaları

tarafından pramid

Bayanlar için çanta markalarında sizler için en pahalı olanları derledik. Çantaların fiyatlarını duyduğunuz da soğuk su etkisi yapabilir şimdiden uyaralım.

Kadın çantalarında ülkemiz genelince ne kadar yan sanayileri üretildiği için herkesin yanında görseniz de orijinal öyle kolaylık alınacak fiyatlarda değiller.

10. Michael Kors Markası

Amerikan firması olan çanta markasını ortalama çanta fiyatları 1500 Tl civarındadır.
1981’de kurulan ve büyük bir Amerikan markası olan Michael Kors, genel olarak Amerika kıta sınırları içerisinde daha fazla biliniyor. Özellikle eski ABD başkanı Obama’nın eşi tarafından tercih edilmeye başlandıktan sonra epey bir ün kazandı. Aynı zamanda dünyaca ünlü müzisyen ve mankenler de Michael Kors markasını tercih ediyor.

Bu listede olma sebebi pahalı olmasından çok tanınması ve tercih edilmesidir.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 1.500 TL civarıdır.


9. Balenciaga Markası
103 yıl evvel, 1914 yılında kurulan ve tasarımcısının ismini (Cristobal Balenciaga) taşıyan Balenciaga marka çantalar en bilinen ve en pahalı çanta modelleri arasında 10. sırada yer alıyor.

Birkaç yıl sonra İspanya’da başlayan iç karışıklık ilerleyen dönemlerde iç savaşa döndüğü zaman, tasarımcı Balenciaga mağazalarını kapatmak zorunda kaldı. İlerleyen dönemlerde Paris’e taşınan tasarımcı, hala geçerliliğini koruyan Balenciaga markasını bulunduğu şehirde, modanın başkentinde devam ettirdi.

Dünyanın en iyi çanta modelleri arasında yüz yıldır yerini koruyan Balenciaga, birçok ünlünün tercihidir. Çanta modelleri genel anlamda motosikletlerden ilham alınmaktadır.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 4.000 TL civarıdır.

8. Givenchy Markası
Balenciaga markası altında bir tasarımcı olan Hubert de Givenchy, 1952 yılında özel tasarım çantalarını tanıttığı mağazasını açtı ve bir anda unutulmaz sanatçı Audrey Hepburn gibi dönemin ikonları tarafından fark edildi.

Aynı zamanda kıyafet, aksesuar tasarımı da yapan Givenchy, markanın büyümesiyle beraber, ünlü yazar Truman Capote’in Tiffany’de Kahvaltı isimli eserinin uyarlaması olan ve aynı ismi taşıyan filmin aksesuarları, çantaları ve elbiselerini de tasarladı. Elbette bu, başlı başına bir büyüme hamlesiydi.

Dünya çapında büyük üne kavuşan ve zarafet simgesi olarak görülen GS logosu, oldukça kaliteli ve pahalı çanta markalarından bir tanesi. Çanta modelleri kadar ayakkabı fiyatları da oldukça yüksektir.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 5.000 TL civarıdır.

7. Dolce & Gabbana Markası
1980 yılında kurulan Dolce & Gabbana, ünlü markalarla kıyaslandığında oldukça genç olmasına rağmen büyük bir başarı elde etmiştir. Türkiye’de en bilinen markalardan bir tanesidir ve pazarlama stratejileri, ünlüleri giydirmek, çantalarını tasarlayıp üretmek üzerine kurulmuştur. Bu stratejinin ne denli başarılı olduğunu görebilirsiniz.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 6.000 TL civarıdır.

6. Fendi Markası
1925 yılında kurulan marka, Fendi ailesine aitti ama hisselerin %90’ı Louis Vuitton’a satılmıştır. Elbette bu satın alma Lous Vuitton’a yaramıştır ki sizler de ne denli büyük bir marka olduğunu biliyorsunuz.

Tasarımlarını son yıllarda en ünlü moda tasarımcılarından Karl Lagerfeld’in üstlenmesiyle FS logoları artık oldukça ilgi çekiyor.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 6.500 TL civarıdır.

5. Yves Saint Laurent Markası
1962 yılında kurulan ve sürekli el değiştirmesi sebebiyle mali problemler yaşayan ve YSL olarak kısaltılan marka oldukça büyük bir kitleye satış yapmıştır.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 9.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – Yves Saint Laurenten pahalı çanta modelleri – Yves Saint Laurent

4. Gucci Markası
Ünlü İtalyan tasarımcı Guccio Gucci tarafından 1921 yılında kurulan Gucci markası, 2009 yılında en önemli global markalardan birisi seçilmiştir. Yalnızca bayan çanta modelleri üretmekle kalmayan Gucci, aynı zamanda ayakkabı, elbise, araba döşemesi, kemer, şapka gibi ürünleri de üretmektedir. Ülkemizde de en bilinen en pahalı çanta modelleri arasında Gucci üst sıralarda yer almaktadır.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 10.000 TL civarıdır.

 

3. Hermes Markası
1987 yılından günümüze, en beğenilen birçok çanta modelleri Hermes imzası taşımaktadır. En pahalı çanta modelleri arasında yer almasının bir diğer nedeni de elbette kalitesi. En kaliteli deriden üretilen çantaların el işçilikleri muazzamdır. H logosunu gördüğünüz her ürünü yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 12.000 TL civarıdır.

2. Chanel Markası
1909 yılında Coco Chanel tarafından kurulmuş olan marka, yalnızca çanta modelleri tasarlayıp üretmekle kalmıyor, aynı şekilde parfüm ve diğer deri ürünlerini de üretiyor. Ülkemizde Chanel marka parfüm de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 15.000 TL civarıdır.

1. Louis Vuitton Markası
1854 yılında kurulan Louis Vuitton, dünyanın en lüks ve değerli markaları arasındadır. LV amblemi, en çok bilinen logodur. Ülkemizde de oldukça bilinen bir marka olsa da, özel tasarım ürün fiyatları dudak uçuklatacak seviyelere çıkabiliyor. En fazla sahte çanta Louis Vuitton adı altında yapılıp satılmaktadır.

Diğer markalara göre daha ucuz gibi görünse de, en değerli marka olduğu ve en çok bilinen çanta modelleri Louis Vuitton‘a ait olduğu için birinci sırayı almıştır. Çünkü diğer markaların çanta modelleri satışı başına Louis Vuitton onlarca çanta satmaktadır.

Türkiye ortalama satış fiyatı: 2.000 TL civarıdır.

en pahalı çanta modelleri – louis vuittonen pahalı çanta modelleri – louis vuitton
Bu makalemizde sizler için çanta markaları üzerinden en çok tercih edilen en pahalı çanta modelleri hakkında bilgi aktarmış olduk. Bir başka makalede görüşmek üzere.

You may also like

Yorum Yap