Ana Sayfa Kadın ÖzelDiyet Listesi Fazla kilolarınızı neden veremiyorsunuz?

Fazla kilolarınızı neden veremiyorsunuz?

tarafından pramid

Yeme içmeye dikkat etmenize rağmen kilo veremiyorsanız ve bunun neden olduğunu merak ediyorsanız test mantığında güzel bir anlatımla durumu izah ediyoruz.

Aşırı alınan kiloların insanlara verdiği zararları saymakla bitiremeyiz. Tabi bu fazla kilolar sağlık açısından bir çok etki gösterirken, fiziksel olarak da bizleri etkilemektedir. Fazla kilolarınızı neden veremiyorsunuz? ve bunun nedeninin merak ediyorsanız test tadında yazımızı okumaya devam edin.

Yediklerime çok fazla dikkat ediyorum ama bir türlü başaramıyorum. Gerçekten neyi yanlış yapıyorum diye merak ediyorsanız öncelikle kahvaltıda yediklerimizle başlayacağız. Hem erkeklerin hem de kadınların dikkat etmesi gerekenler arasında düzenli uyku ve hareketli bir hayat tercihinde bulunmak.

Sabah kahvaltısında neler tüketiyorsunuz?

Günün ilk öğünü olduğu için gerçekten çok önemlidir. Kilolardan kurtulmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak isterseniz mutlaka dikkat etmeniz gereken noktalar var. Fazla kilolarınızı neden veremiyorsunuz?

Örnek olarak : Kahvaltıda ne yiyorsunuz diye sorduğumuz da verdiğiniz cevap:

Kahvaltılık gevrek şeklinde olursa yanlış olacaktır. Çünkü kahvaltıda tercihiniz Haşlanmış yumurta olmalıdır. Çünkü haşlanmış yumurta gün boyunca tok tutacak ve az yemenizi sağlayacaktır.

Gün boyunca doğru su tüketimi

Özellikle doğru beslenme ve doğru su tüketimi konusunda kilonuzla orantılı olarak su dengenizi ayarlamanız gerekmektedir. Ortalama olarak günde bardak su içmeniz sizin doğru yolda olduğunu göstermektedir.

Su tüketimi insan vücudunun en çok ihtiyaç duyduğu şeydir. Su vücudun temizlenmesini sağlıyor ve zinde kalmanıza yardımcı oluyor.

Bir yandan su tüketimine dikkat ediyorken diğer yandan çikolatalı gofret yemeniz doğru bir davranış değildir.

Fazla kilolarınızı neden veremiyorsunuz?

Günlük yediklerinize dikkat etmeni gereken noktalar

  • Çikolatalı gofret yerine bir avuç kuruyemiş
  • Pirinç pilavı yerine kurufasülye yemeği
  • Hibisküs çayı yerine rezene çayı
  • Dengesiz uyku yerine düzenli uyku saatleri
  • 10 dakika yerine en az 25 dakika yürümelisiniz.
  • Hazır meyve suyu yerine doğal meyve suları tercih edilmeli
  • Günde en az 2 bardak süt içelisiniz.

Yukarıda saydığımı bu maddeler herkes için geçerlidir. Tabi işin bir de diyet kısmı var bu da doktor tavsiyesi ile vücudunuza göre yapılmalıdır. Göbeğim neden erimiyor diyenler de içerikte ki konumu inceleyebilirler.

You may also like

Yorum Yap