Gelinlik Modelleri

Geleneksel Beyazın Dışında: Siyah Gelinlik Trendi

Günümüz gelinleri, artık hayatlarının en özel günlerinde geleneksel beyaz gelinliklerin dışında farklı tercihlere yöneliyor. Son dönemde, siyah gelinliklerin popülerliği hızla artmaya başladı. Ünlü isimlerden Kourtney Kardashian’ın İtalya’daki düğününde siyah gelinlik tercih etmesi de bu trendin göstergelerinden biri.

Google Trends verilerine göre, son 12 ayda “siyah gelinlik” aramalarında belirgin bir artış yaşandı. 2021 sonbaharında yapılan aramalarda “siyah gelinlik” terimi, “beyaz gelinlik” teriminden daha fazla ilgi gördü. Amerika’daki önde gelen gelinlik ve resmi giyim zinciri David’s Bridal da, özel sipariş ile sunulan siyah gelinlik koleksiyonlarıyla bu trende katkıda bulunuyor.

Geleneksel Beyazın Dışında: Siyah Gelinlik Trendi

David’s Bridal yöneticilerinden Laura McKeever, verdiği röportajda, gelinlerin gelenekleri sorgulayarak özel günlerinde farklılık yaratma isteklerine dikkat çekiyor. McKeever, siyah gelinliklerin şıklık ve dramatik bir hava kattığını belirtiyor: “Siyah gelinlikler, son dönemde belirgin bir şekilde tercih edilen bir trend haline geldi. Gelinler artık klasik normlardan sıyrılarak farklılık arıyorlar.”

Geleneksel Beyazın Dışında: Siyah Gelinlik Trendi

  • Pandemi sürecinde düğünlerini ertelemek zorunda kalan gelinler, özel günlerinde benzersiz ve unutulmaz olmak istiyorlar.
  • Gelinlik koleksiyonları arasına eklenen yeni renkler arasında siyahın yanı sıra mavi, şampanya, mor ve kırmızı gibi seçenekler de bulunuyor.
  • Ünlü isimler arasında Sarah Jessica Parker da, 1997 yılında siyah bir gelinlik tercih ederek gelinlik trendlerine yön veren isimler arasında yer almıştı.
Avatar

iremsude

About Author

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Gelinlik Modelleri

Yeni sezon en şık ve en güzel gelinlik modelleri

Yeni sezonla birlikte düğün için start verilmiş oldu. Güzel havalarla birlikte güzel bir düğün organizasyonu yapan gelin adayları için bir
Gelinlik Modelleri

Gelinlik Trendleri: Zarif ve Minimal Tasarımlar 2024

Gelinlik trendleri hakkında en güncel bilgileri keşfedin! Zarif ve minimal tasarımlarla şıklığı yakalayın. 2021 gelinlik modasını takip edin ve hayalinizdeki