Ana Sayfa Kadınca Moda Genç Giyim Modasında Hakim Olan Renkler Nelerdir?

Genç Giyim Modasında Hakim Olan Renkler Nelerdir?

tarafından pramid

Genç giyim modasında yer alan renkler, safran, biskay yeşili, mozaik mavisi gibi 2020 ve 2021 sezonunun yeni dinamiklerine ait çarpıcı onlardır. Genç giyim modasında hakim olan renkler, dinamik ve modern genç bireylerin stilini plana taşırlar. Genç Giyim Modasında Hakim Olan Renkler Nelerdir?

Genç Giyim Modasında Safran Rengi

Genç giyim modasının safran rengi, sarının en canlı ton ile yansıtıldığı, safran baharatından ilham alınarak tasarımlara aktarılan renk çeşididir. Safran rengi 2020 ve 2021 sezon modasında gençlere yönelik hazırlanan İspanyol paça pantolonlar, gömlekler, şifon ve kumaş elbiseler, şortlar, oversize kumaş ceketler üzerinde en fazla tercih edilen renk türlerinden biridir.Genç Giyim Modasında Hakim Olan Renkler Nelerdir?

Genç Giyim Modasında Hakim Olan Renkler Nelerdir?

Genç giyim modasında hakim olan renkler arasındaki safran dinamik, eğlenceli ve genç stili yansıtırken, bohem tarzı benimseyen ve şıklık ile rahatlığı aynı anda ön plana taşımayı seven kadın ve erkeklere hitap eder. Bohem ve yerlere kadar uzanan kuyruklara sahip şifon, doğal kumaş bohem eteklerde, gömlek elbise modellerinde safran renk ön plana çıkar.

Genç Giyim Modasında Biskay Yeşili

Genç giyim modasının biskay yeşili, geçen sezonların neon yeşili ardından gündeme gelen ve daha pastel bir renk geçişini taşıyan, çarpıcı bir renk çeşididir. Biskay yeşil özellikle sokak modası tasarımlarında, sıra dışı deri pantolanlar, ceket ve pantolon spor takımlar, yüksek bel kalem etekler ve şifon, saten gömlekler üzerinde kullanılır.

Gençlerin sıklıkla tercih ettikleri oversize tşört ve spor ayakkabı modellerinde biskay yeşili 2021 senesinin en trend renkleri arasında yer alıyor. Ünlü markaların yeni defileleri ardından bu rengin kullanıldığı ve gençlere özel hazırlanan bohem elbise modellerinin ve bohem pantolonların ön plana çıktığı görülmüştür.

Genç Giyim Modasında Mozaik Mavisi

Genç giyim modasının mozaik mavisi hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Bu renk çeşidinde buz grisi ve turkuaz renk tonları karıştırılarak, yepyeni ve çarpıcı bir mavi tonu elde edilir.
  • Özellikle 2021 kış ayında piyasaya çıkacak olan gençlere özel şişme mont tasarımlarında her alanda bu rengi görmem mümkünken, montlar ile bir arada kullanılan tayt ve sweet parçalı spor takımlarda da beyaz ve mozaik mavisi hakimdir.

Genç giyim modasında hakim olan renkler arasından mozaik mavisi diğer yandan geçmiş dönemde Türk geleneksel kıyafetlerinde de çok kullanılan renk serisidir. Bu kapsamda 2021 moda dinamiğinde geçmiş kültürlerden esinlenen mozaik mavi ve hint geleneksel kıyafetlerinin safran tonlarının çokça işlendiği gözlemlenir.

You may also like

1 Yorum

Yazın Gündelik Kombinler Hangi Renklerde Oluşturulmalı? - 2 Eylül 2020 - 22:59

[…] kırmızı, buz mavisi, siyah, turuncu, pudra pembe şeklinde sıralanırlar. Yazın gündelik kombin renkleri farklı çeşitler ile kullanılarak modern, klasik, spor veya bohem stil ön plana alınır. […]

Yanıtla

Yorum Yap