Ana Sayfa Kadın TVMutfak TV Jöleli ve kivili pasta tarifi

Jöleli ve kivili pasta tarifi

tarafından pramid

Jöleli pasta tarifi son dönemlerde oldukça popüler olmaya başladı. Sizler için Kivili ve bol jöleli bir pasta tarifi ile geliyoruz.

Kivili ve jöleli pata tarifi için gerekli olan malzeme listesi ve sonrasın da hazırlama şekli ile ilgili kısa bir bilgi aktaracağız ve sonra da videolu olarak.

Jöleli ve kivili pasta için gerekli olan Malzemeler
Kurabiye 400 g

Tereyağı 150 g

Kivi tadında jöle 2 parça

Kivi 2 parça

Jelatin 55 gram

Ekşi Krem 750 g

Süt 500 ml

Şeker 200 g

Hazırlama şekli

Kırıntıları bir araya getiril tereyağı ile bir güzel karıştırın. Ellerinizle iyice karıştırdığınızdan emin olduktan, sonra parşömen veya gıda filmi ile kaplanmış bölünmüş bir tepsinin dibine yada pasta yapımı için uygun olan bir alana dağıtın.

Talimatlara göre, jöleyi kivi kıvamında tutmak için suda geçirmeniz gerekecek, 25 g daha jelatin ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız hamuru yuvarlak küçük bir kaba dökün ve serinleyin, jöle hafifçe öğütülene kadar bekleyin.Kivi kabuğu, yüzük kesip jöleye ekleyin. Tamamıyla katılaşana kadar buzdolabına gönderiniz.

Kivi ile dondurulmuş jöle kurabiye temelinde yatıyordu. Sıcak sütte, jölaetin geri kalanını seyreltin, iyice karıştırın, soğumasını bekleyin.Ekşi kremayı şeker ve vanilya şekeri ile çırpın. Çalkalamaya devam edin, ince bir damla, jöle ile krema sütüne girin. Karışıma bir kalıp içine dökün ve donması için buzdolabına gönderin.

You may also like

Yorum Yap