Ana Sayfa Kadın ÖzelGüzellik Salonu Kadınlar İçin Acil Durumlarda Yapılacak En Kolay 5 Saç Modeli

Kadınlar İçin Acil Durumlarda Yapılacak En Kolay 5 Saç Modeli

tarafından pramid

Kadınları sembolize eden unsurlardan biri olan saç, herhangi bir model aldığında harika bir görünüme ulaşabilir. Fakat yoğun bir iş ve okul hayatının olması kadınların saçlarına model vermesini zorlaştırmaktadır. Kadınlar için bazı saç modelleri hayat kurtarıcı olabilir. İşte, kadınlar için acil durumlarda yapılacak en kolay 5 saç modeli

Ense Topuzu

Özellikle iş hayatında yoğun çalışma içerisinde olan kadınların tercih edebileceği saç modeli olan Ense topuzu öneriyoruz.. Bu topuz iş hayatında, kadınlara oldukça ciddi bir görünüm vermektedir.

Ense Topuzu Yapılışı

Yüzün her iki tarafından birer kalın tutam saç alınır ve içe doğru çevrilir. Daha sonra bu saç kalan saçlarla beraber ensede toplanır. Son olarak saç içe doğru sarılır.

Kadınlar İçin Acil Durumlarda Yapılacak En Kolay 5 Saç Modeli

Su Dalgası

Bu saç modeli, özellikle gezilerde ve üniversitede kullanılacak bir tercih olabilir. Bu saç modeli, gençler arasında “cool” bir özellik taşımaktadır.

Su Dalgası Yapılışı

Yapılması gereken tek şey saçı maşalamak ve daha sonra saçları öne atarak parmaklarla ayrıştırmak

Boğumlu At Kuyruğu

Hemen hemen her yerde kullanılabilecek bir saç modelidir. Ayrıca bu model, nostaljik partilerde oldukça havalı durabilir.

Boğumlu At Kuyruğu Yapılışı

Öncelikle saç yukardan toplanır. Daha sonra sağ elin avuç içiyle at kuyruğunun üst kısmı şişkin bir duruma getirilmelidir. Son olarak bir lastik toka ile tutulan yer sabitlenir. Bu işlem saçın uç kısmına gelene kadar devam ettirilir.

Örgülü Ense Topuzu

Okul, gezi ya da stajlarda kullanılabilecek bir saç modelidir. Bu model, oldukça sade bir görünüm taşımaktadır. Kadınlar İçin Acil Durumlarda Yapılacak En Kolay 5 Saç Modeli

Örgülü Ense Topuzu Yapılışı

Öncelikle saç, iki eşit parçaya bölünür ve çift örük yapılır. Daha sonra bu çift örgü birbirine bağlanır ve saçın uzunluğuna göre bu işlem devam ettirilir. Son olarak; düğümlenen topuz ensede sabitlenir.

Balık Sırtı Örgü

Balık sırtı örgü, özellikle öğrenciler için uygun bir modeldir.

Balık Sırtı Örgü Yapılışı

Öncelikle yüzün her iki kısmında orta kalınlıkta tutam alınır. Bu tutamlar da üçe ayrılır. İlk tutam elde tutulur ve ikinci tutamla birleştirilir. Bu sırada üçüncü tutam da alt kısımdan üst kısma doğru yerleştirilir. Bu işlemler ilk önce ayrılan her iki tutama uygulanır. Son olarak; örgüler başın arka kısmında birbirine tutturulur.

You may also like

1 Yorum

Kadınların Yüz Şekline Göre Tercih Etmesi Gereken Saç Modelleri - 19 Eylül 2020 - 23:07

[…] Kadınlar İçin Acil Durumlarda Yapılacak… […]

Yanıtla

Yorum Yap