Ana Sayfa Kadın ÖzelGüzellik Salonu Kadınlara Özel: Göbek ve Basen bölgelerini eriten 3’lü hareket

Kadınlara Özel: Göbek ve Basen bölgelerini eriten 3’lü hareket

tarafından pramid

Mucize denecek kadar güzel ve harika bir egzersiz uygulaması olarak karşımıza çıkan bu seri de gerçek anlamda uygulandığın da etkisini göreceksiniz. Şimdi sizlere bu üç hareketi anlatmadan önce bilmeniz gereken bir kaç kısa bilgiyi sizlerle paylaşalım.

Öncelikle vücudunuz yağları depolaması tamamen yanlış beslenme sonucunda oluşmaktadır. Örnek olarak yemek yememek sizlere göre zayıflama olarak görülse de aslında olay tam tersi gelişiyor. Nasıl mı?

Vücut acıktığında sizler bir şey yemediğiniz zaman otomatik olarak vücut savunmaya geçiyor ve besinleri yağ olarak depolamaya başlıyor. kendince yağ depolamakla sizlerin açlık imtihanlarına karşı geliştirdiği bir yöntem oluyor. Bu nedenle beslenme de az ve çok öğün olarak değiştirin.

Yatmadan 3 saat önce yeme işleminizi tamamlayın ( yatmadan önce diyoruz elinizden geliyorsa 5 saat öncede olabilir )

Düzenli beslenme sizlerin hem sağlık beslenmesine fırsat tanıyacak hemde metabolizmanız da düzenli bir çalışma oluşacaktır.

Şimdi sizlere bu 3 hareketi gösterelim.

Öncelikle mekik hareketi ile başlayacağız.:

Mekikte en temel kural acıyı hissetmek olacaktır. Belli bir tempoda yapılan mekik karın kaslarında ve basen bölgelerinde oldukça etkili bir tesir göstermektedir. Mekik hareketimizi acı hissedene kadar devam edecek şekilde sabah ve akşam olmak üzere 2 kere en az 60 tekrarlı olarak bu işlemi yapın. Acıyı hissettiğiniz de üzerine 20 tekrar yapmanız doğru bir tercih olacaktır.

Diğer bir hareketimiz ise Squat:

Squat hareketi hem ağırlıksız hemde ağırlıklı olarak yapılan bir egzersizdir. Amacı vücudun otur kalk şeklinde hareketini sağlamaktır. Resim de sizlere ağırlıksız olarak verilmiş siz dilerseniz elinize imkanlarınız dahilin de eşit ağırlıklar alarak bu hareketi devam edebilirsiniz. Kalça ve bel bölgeniz de etkin bir tesir göreceksiniz.

Ayakların açılması açısı omuz hizasında olacak şekilde dik durunuz sonrasında ellerinizi öne doğru paralel bir şekilde uzatın ve aşağı doğru çömelip tekrar dik pozisyona çıkın. Bu hareketin etki alanları: Bacak kısmı, İç bacak kısmı ve karın bölgesi için oldukça etkilidir.

Bu hareketi de yine kendinize göre ayarlayın yanma hissedene kadar devam edin. Bunu da yine sabah ve akşam olarak yapabilirsiniz. Diğer bir hareketimiz ise yine squat tarzı bir hareket kombinasyonudur.tek farkı ile omuz hizasında bir sopanın olmasıdır.

Hareketimizin duruşu şu şekilde olup diğer hareketi ise ikinci hareket gibi olmaktadır. Bu hareketimizi de yine yanma hissedene kadar devam edecektir.  Bunları düzenli olarak yaptığınız da farklı göz görecek düzeyde olacaktır. Her şeyden önce beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

You may also like

Yorum Yap