Ana Sayfa Tesettür Modası Kilolu Bayanlar İçin Tesettür Giyimde Püf Noktalar

Kilolu Bayanlar İçin Tesettür Giyimde Püf Noktalar

tarafından pramid

Büyük beden bayanlar için tesettür giyimde püf noktalar, şifon detay, düz kesim tunik kullanmak, yatay çizgili gömleklerden kaçınma ve uzun kolyeli yelekleri tercih etmek şeklindedirler. Kilolu bayanlar için tesettür giyimde püf noktalar ile daha zarif bir stil ön plana alınır. Kilolu Bayanlar İçin Tesettür Giyimde Püf Noktalar

Şifon Detayları Kullanma

Şifon ayrıntıları kullanmak, kilolu bayanları tesettür giyim seçimleri ile daha zarif ve aynı zamanda zayıf gösterecek olan tekniktir. Özellikle şık bir davete katılırken kadife, penye veya saten kumaştan tasarlanan düz kesim vizon, lacivert veya siyah elbiselerin sadece üst bedeninde şifon bir pelerin bulunan modelleri tercih edilmelidir. Bu pelerin model elbisenin ön bedeni boyunca iki yandan uzanarak bel bölgesinde birleşir.

Şifon pelerini ön bedende birleşen şık abiye elbiseler üst bedende yer alan tüm kusurları kapatarak, zarif bir görünümü ortaya koyarlar.

Düz Kesim Tunikleri Kullanma

Düz modelli tunik kullanmak, kilolu bayanların daha ince görünmesini sağlayan bir stil tercihidir. Bu kapsamda özellikle tek renk ve desensiz modern tunik tasarımlarının tercih edilmesi ile daha uzun ve ince görünüm elde etmek mümkündür. Siyah gri, vizon, bebek mavisi, beyaz gibi renkler fark etmeksizin, salaş bir gömlek formunda olan ve boru kesim kollar ile tasarlanan, basic tunikler altına salaş, astarlı şifon pantolonlar kullanılarak, büyük beden bayanlara uygun bir kombin elde edilir.

Diğer yandan vücut boyunun daha ince ve uzun gösterilmesi için kilolu bayanlar için tesettür giyimde püf noktalar arasında olan çizgili tunik modelleri tercih edilir. Bu kapsamda çizgi desenlerinin dikey olarak tasarlanmış olmasına dikkat edilmelidir.

Yatay Çizgili Gömleklerden Kaçınma

Yatay çizgili gömlekleri tercih etmemek, büyük beden bayanların yanlış ve kendilerini olduklarından daha kilolu gösteren bir kombin yapmamak için dikkat etmeleri gereken bir konudur.

Her hangi bir gömlek ve tunik modelinde yatay çizgi baskıları bulunuyor ise bu baskılar vücudun en formunda daha geniş görünmesine yol açar. Bu kapsamda alt ve üst bedende ölçüler açısından uyumsu bir görüntü oluşur. Bunun yerine açık renk gömlek kumaşı üzerine buz mavisi, gri, lacivert dikey çiz baskılarının kullanıldı tunik ve gömlek modelleri ile gömlek kesimi ile aynı kesim hizasında devam eden uzun, yazlık penye etekler kullanılır.

Uzun Kolyeli Yelekleri Tercih Etmek

Uzun kolyeli yelekler seçmek, büyük beden bayanların vücut proporsiyonlarını en ölçülü ve zarif şekilde gösterebilmeleri için yapılabilecek en doğru hamledir. Bu kapsamda salaş ve bohem stil vizon, pudra veya siyah renk bir elbise üzerine, yere kadar uzanan salaş kumaş veya şifon bir yelek kullanılır.

Bölgesel hatlarda kilolu görünümü tamamen ortadan kaldıran, kilolu bayanlar için tesettür giyimde püf noktalar arasında olan bu uzun yelek tipleri ile yapılan kombini hareketlendirmek ise mercan, kırmızı, su yeşili gibi renkleri ön plana taşıyan doğal taşlı kolyeler takılmalıdır.

You may also like

Yorum Yap