Ana Sayfa Kadın ÖzelDiyet Listesi Metabolizmayı hızlandırarak zayıflama önerileri

Metabolizmayı hızlandırarak zayıflama önerileri

tarafından pramid

Metabolizma ile ilgili olarak zayıflama konusunda en etkili alabileceğiniz sonucun ta kendisidir. Değerli hanımlar ve beyler bu konuda kilo sorunu olan veya belli bir düzeyde kalmak isteyenlerin girdikleri bir çok yöntem arasında bu yöntem oldukça doğal ve tamamen kendi yeteneğinize ve dayanabilme gücünüze bağlıdır. Metabolizmayı hızlandırmanın yollarını bularak bu hedefinize çok kısa ve başarılı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şimdi metabolizmayı hızlandırmanın yollarını ve metabolizma ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizlere aktarmaya çalışacağız.

Kimi insanlar bir kaç kilo vermek için çok büyük şeyler vazgeçebiliyorlar. Oysaki temel hedef vücudunuzu tanımak ve ihtiyacınız olanı çalıştırmaktır. Metabolizması normal çalışmayan ve oldukça yavaş çalıştığına inan insanların öncelikle metabolizmalarına karşı düzenli bir standarda geçmeleri gerekmektedir.

İlk olarak su seviyesi doğru ayarlayın günlük tüketiminizi kilonuza oranla ayarlamanız olacaktır.

Hemen akabinde Yemek yeme alışkanlığınızı öğünleri düzenli ve saatlerini ise zamanına göre ayarlayın.

Süt içiminde kalsiyumla birlikte yağ yakımını güçlendirebilirsiniz.

En önemli hatırlatmalardan bir de karbonhidratlardır. Bazı kimseler karbonhidratı tamamen kesiyorlar bu çok yanlış bir olaydır. Vücudunuzun ihtiyacını karşılamanız gerekmektedir. Aksi durumda beyinsel problemler yaşayabilirsiniz.

Demir seviyenizi ihtiyacınızın olabileceği düzeye getirmenizdir. Çünkü ihtiyacını olan oksijen oranını ayarlamanız da sizlere yardımcı olacaktır.

Şimdi de sizler için hazırladığımız makalemizi okuyarak daha geniş bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. En önemli nokta ise su ihtiyacınızı düzenli hale getirmenizdir.

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk şey metabolizma hızınız olmalıdır. Metabolizmanızı hızlandırdığınızda daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İşte gündelik hayatta yapacağınız değişikliklerle metabolizmanızı hızlandıracak alışkanlıklar…

Yemeklerinizi zamanında yiyin

Vücut tahmin edilemeyeceği kadar akıllı bir mekanizmadır. Belirli bi zaman diliminde vücut beslenmeyi beklemektedir. Bu nedenle yemek yemeğe yakın daha fazla enerji alacağını bilerek enerjisinin çoğunu bu zamana kadar kullanmaktadır.

Ancak yemek zamanlamanız düzensizse vücudunuz enerjiyi kullanmak yerine depo yapar. Çünkü yakın zamanda enerji alıp alamayacağından habersizdir. Düzenli olarak 3-4 saatte bir yemek yemek vücudunuzdaki tüm enerjiyi kullanmanıza yardımcı olacak, dolayısıyla metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Sıvı alımına dikkat!

Yeterli sıvı alımı metabolizmayı hızlandıran en önemli etkendir. Vücudunuz sudan yoksun bırakıldığında daha az sıvı alırsınız. Ayrıca yeterli miktarda alınmayan su, karaciğerde yağlanmaya bile sebebiyet verebilir.

Su içme alışkanlığınız yok denecek kadar azsa yeşil çay içmek bu ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olacaktır.

Süt içmek önemli

Süt yağ yakımına büyük ölçüde katkı sağlar. Sütte bulunan kalsiyum metabolizmayı hızlı çalıştırma açısından önemli rol oynamaktadır.

Unutmayın! Yağ hücrelerinize ne kadar kalsiyum giderse yağ yakımınız o kadar kolaylaşacaktır.

Karbonhidratları kesmeyin

Diyet yaparken karbonhidratları hayatınızdan tamamen çıkarmayın. Serotonini düzgün bir şekilde sentezlemek için yeterli karbonhidrat seviyesine ihtiyacınız vardır. Karbonhidrat eksikliği beynin etkinliğini olumsuz yönde etkileyebilir. bu durumda vücudunuzda stres gelişir.

Vücudunuzda stres gelişmesi halinde metabolizma hızınız azalır ve hızlı bir şekilde kilo veremezsiniz.

Demir seviyesini arttırın

Demir eksikliği genellikle sağlığınızı zayıflatan oksijen eksikliğine neden olabilir. oksijen eksikliği, metabolizma hızınızın yavaşlamasına neden olur.

Diyetinizde demir içeren besinler yoksa daha fazla et, elma ve balık tüketebilirsiniz.

Stresi hayatınızdan atın

Çoğu metabolizma hızı stresle ilgilidir. Stres altındayken troid hormonları metabolizmanızı yavaşlatır ve kilo almanıza neden olur

You may also like

Yorum Yap