Ana Sayfa Kadın ÖzelKadın İşi Mutfak dolabı nasıl olmalı? ( dolapların içi ve renk uyumu )

Mutfak dolabı nasıl olmalı? ( dolapların içi ve renk uyumu )

tarafından pramid

Evin en değerli odalarından biri de kadınlar için mutfaktır. Bu nedenle mutfağınızın hem kullanışlı hemde görsel olarak hoş durmasını istiyorsanız yapmanız gerekenleri sizlere sıralayalım. Öncelikle mutfak dolabınızın odanıza uygunluğu tespit edilmelidir. Seçeceğiniz renk boya veya kullanacağınız fayanslara, görsel kaplamalara uyumlu olmalıdır.

Bu noktaları dikkatlice inceleyip karar verdikten sonra sıra mutfak dolabına geldi. Mutfak dolapların da ince bir ayrıntıyı sizlere aktardıktan sonra devam edeceğiz mutfak dolaplarında alt kısımların köşeleri dik değilde oval olmasına dikkat edin. Özellikle oval olan kısımların parlak malzemelerle de görselleştirilmesi göz hitabı açısından önemli olacaktır.

Bir diğer husus ise mutfak dolaplarının raf düzenleri ve dolapların iç hacimlerinin kullanışlı olup olmamasıdır. Özellikle çatal bıçak gibi temel ihtiyaçların olduğu dolap kısmının işlevselliği çok önemlidir. Tek gözlü bir raf yapmak yerine geniş bir alanda yer vermeniz sizin için önemli olacaktır. Özellikle kapak kısmına entegre edilmiş askılık, üst kısma ayrılmış çatal bıçak yeri ve hemen alt kısmında tavana entegre edilmiş askılıklarla eliniz de büyük kaşık, kepçe gibi malzemelerinizi asıp kullanışlı hale getire bilirsiniz. Bu nedenle dolapların içi çok önemlidir. Şimdi sizlere örnekte göstereceğimiz örneğimizi incelediğiniz de dolap içlerinde kullanışlı olabilmesi bölmelerin oluşturulduğu, mutfak düzenine göre açılan dolap kapaklarını fark edebilirsiniz.

Siyah ve kırık beyazın uyumu her zaman tartışmasız en iyisi olacaktır. Farklı renk isteyen hanımlar da iki renkle farklı kombinasyonlar oluşturup zevklerine mutfak dolaplarını tasarlayabilirler.

Mutfak tezgahımızın ilk görüntüsü bu şekildedir. Açılıp bütün ayrıntıları ile sizlere sunulacaktır. Elektrik aksamının kullanım açısında önemi büyük olduğundan göz zevkini bozmayacak her noktaya koyabilirsiniz.

Kapakların açılış mantıklarına baktığınız da ne kapınızın açılışını engellemesi söz konusu olacaktır, nede öne doğru fazla açılarak sizi korkutacaktır. İç düzenlerine de baktığınız da hiç bir alan boş bırakılmamış ve kullanım alanı olarak hanımlara sunulmuştur.

Galeriyi incelediğiniz de mutfak dolabı konusunda daha fazla bilgiye sahip olmuş olacaksınız. Sizlerde fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

You may also like

Yorum Yap