Ana Sayfa Kadın ÖzelDiyet Listesi Neden göbeğim erimiyor ve kilo veremiyorum

Neden göbeğim erimiyor ve kilo veremiyorum

tarafından pramid

Neden kilolarımdan kurtulamıyorum veya göbeğimde ki fazlalıklardan nasıl kurtulabilirim? sorusunu soran kadınlar için hem bu sorulara yanıt bulacağız hemde neden kaynaklandığını tespit edeceğiz. Kilo hem kadınlar hemde erkekler için büyük sorun oluşturmaktadır.

Kilo sıkıntısı yaşayan insanlar için belkide verilebilecek en güzel öneri düzenli beslenme, diyetisyen kontrolü ve kesinlikle spor olacaktır. Tabi bir de işin için de sağlık sıkıntıları olunca doktor tavsiyesini de iyi okumak gerekmektedir. Neden göbeğim erimiyor ve kilo veremiyorum? sorusunu sorup sonrada cevabını vermeye çalışalım.

Kilo fazlalığı ile ilgili yaşadığımız sıkıntılara kısaca değinip, sağlıklı bir şekilde kilo nasıl verilir, göbek nasıl eritilir birlikte öğreneceğiz.

Kilo ile birlikte gelen sıkıntılar

Kadınlar için fazla kilolar sürekli sıkıntı oluşturmaktadır. Bu sıkıntıların başında vücut hatlarında ki bozulmalardır. Hal böyle olunca da kadınların dışa vurumların da en çok dikkat çeken kısımda kesinlikle kiloları olmaktadır. Giyim konusunda sürekli sıkıntılar, yürüme konusunda sıkıntılar ve en önemlisi artık kilolu kadınlar da ki güven eksikliğinin oluşmasıdır.

Tabi bu süreçte kilo almalar bazen ilaç kullanımı, bazen düzensiz beslenme ve bazende kişinin kendini salı vermesi ile gerçekleşmektedir. Kadının sürekli nazik ve çizilebilir olması gerekmektedir. Kadın yaratılışı gereği göze hoş görünmektedir.

Doğru şekilde kilo vermenin önemli yolları

Doğru kilo vermek için öncelikle bir kadının bilmesi gereken en önemli konu kesinlikle yeme ve içme konusunda çok dikkatli olmalıdır. İnsan vücudu doğal bir süreç geliştirdiği için yapay, abur cubur, aparatif, hazır gıdalar gibi ürünlerden uzak durmanız gerektiğini sizlere kesinlikle söylüyor.

Şimdi günlük hayatınız da küçük ama vücudunuzu korumanız için sizlere çok yardımcı olacak bir kaç önemli hatırlatmada bulunalım.

Kahvaltı saatinizde haşlanmış yumurtaya yer vermeniz gerekiyor. Çünkü beslenmenin en önemli kurallarından biri de doğru gıdalarla beslenmektir. Aşırı tüketim yerine doğru tercihlerin yapıldığı gıdaların tercihi sizleri bir adım öne taşıyacaktır. Neden göbeğim erimiyor ve kilo veremiyorum

Kilo vermede suyun önemi

Düzenli beslenme, sağlıklı beslenme, kilo verme, göbek eritme gibi bütün sorunların ana damarını doğru su tüketimi oluşturmaktadır. Günlük belli bir ortalama da su tüketmeniz gerekmektedir.

  • Sindirimin hızlanması ve yediklerinizin hızlıca parçalanması için suyun önemi çok fazladır.
  • Bağırsaklarınızın doğru çalışması ve bağırsak sağlığının düzenlenmesinden de önemli bir rol üstlenmektedir.
  • Stres, depresyon ve gerginlik gibi konularda da sizlere yardımcı olur ve rahatlamanızı sağlar
doğru beslenme ile kolay kilo vermek

Dikkat ederseniz suyun kilo vermede ne kadar önemli olduğun bir kez daha görmüş olduk.

Ara Öğünlerde Kuru Yemiş Tüketimi

Normal günlük öğünlerinizin dışında bir de kendinize ara öğünler oluşturmalı ve bu öğünlerde kuru yemiş tüketimine önem vermelisiniz. Kuru yemiş tüketimi hem iki öğün arasında ki geçişlerde sizlere yardımcı olacaktır. Hemde normal öğünlerde ki tüketiminizi azaltacaktır.

Bu iki ayrıntı çok önemlidir. Bir avuç kuru yemiş sizler için bir sınır olmalı ve sürekli olmalıdır

Doymadan kalmak sağlıklı ve kilosuz bir vücut demektir.

İnsanların başına ne geliyorsa yediklerinden geliyor. Örnek vermek gerektiğinde insan vücudu naif yaratılmış ve belli bir doğal denge ile çalışmaktadır. Yeme içme de bu doğal dengenin en önemli özelliklerinden biridir. Dengeli ve sınırlı beslenmek vücut için stabil çalışmanın en rahat yoludur.

aşırı yüklenmelerin olduğu vücutlar sürekli iflas eder ve hatlarda değişimler, sağlık soruları gibi ciddi sıkıtılar yaşatmaktadır.

Ana Öğünlerde doymadan kalmayı bilmek için gözümüzü doyurmayı öğrenmeliyiz.

You may also like

1 Yorum

Fazla kilolarınızı neden veremiyorsunuz? - Kadın Giyim ve Moda 5 Mart 2021 - 21:22

[…] 119 Neden göbeğim erimiyor ve kilo veremiyorum […]

Yanıtla

Yorum Yap