Orgazm olmanın faydaları ( Düzenli orgazm olan erkeklerde görülmeyecek hastalıklar )

Erkekler için yapılan bir araştırmanın ilginç sonuçlarını sizlerle paylaşırken; araştırmanın sonunda çıkan sonuç erkekler için oldukça önemli sağlık hatırlatmalarından da bulunuyor.

Öncelikle düzenli olarak orgazm olan erkeklerin hangi sıklıkla orgazm olmaları halinde bu faydaları yaşayacağı ve daha sonra da bu hastalıklarla ilgili oranları paylaşacağız.

Daily Telegraph haber gazetesinin bir makalesinden alıntıdır,

Orgazm’ın erkeklere olan faydaları

1- Orgazm olmak ayrıca uykuyu iyileştiriyor.

2- Erkekleri kalp hastalıklarına karşı koruyor.

3- Prostat riski azalıyor.

Yukarıda saydığımız faydalar erkekler için önemlidir. Bu nedenle yapılan araştırmanın diğer sonuçlarını da sizlere sunalım.

Yapılan araştırmalar sonucunda günde en az bir kere orgazm olan erkeklerde aynı zamanda prostat kanseri riskini azalırken, bağışıklık sistemi de güçleniyor.

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Brigham and Women Hospital ile birlikte gerçekleştirdiği araştırma, ayda 21 kez orgazm olanların prostat kanserine yakalanma riskinin yüzde 22 daha az olduğunu ortaya koydu.

Uzmanlara göre, orgazmın cinsel ilişki yoluyla olması gerekmiyor. Mastürbasyon sonrası yaşanan orgazm da aynı faydaları sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Orgazm olmanın faydaları ( Düzenli orgazm olan erkeklerde görülmeyecek hastalıklar ) için yorumda bulun

    Orgazm olmanın faydaları ( Düzenli orgazm olan erkeklerde görülmeyecek hastalıklar ) için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Orgazm olmanın faydaları ( Düzenli orgazm olan erkeklerde görülmeyecek hastalıklar ) için ilk yorumu yapabilirsin.