Ana Sayfa Kadın TVKadın Galeri Örgü ipi ile bebek yapmak ( Kız çocuklarınız için ev yapımı bebekler )

Örgü ipi ile bebek yapmak ( Kız çocuklarınız için ev yapımı bebekler )

tarafından pramid

Evde kızlarınız için zararsız oyuncaklar yapmak isteyen anneler için harika bir bebek yapma tekniği ile geliyoruz. Örgü ipi ile bebek yapmak o kadar kolay ki sizlere resimli olarak adım adım aktaracağız.

Takıldığınız noktaları sormaktan çekinmeyin. Şimdi öncelikle kalın bir örgü ipi seçelim ki sarma noktasında bizlere büyük bir bebek versin. Kullancağımız ip bir yumak olacaktır. Malzeme bunu dışında yüzünü çizmek için bir kaleme ve ipi sarmak için de sert kare şeklinde bir mukava, kartop veya plastik türü bir şey olabilir.

İlk adımızı örgü ipini elimiz de ki sert mukava veya karton parçasına resimde ki saracağız. Bu ilk adımımız olacak tabi renk konusunda dileğiniz renkleri seçebilirsiniz. Bebek bittiğinde bu rengin çok güel durduğunu göreceksiniz.

İkinci adımıza geldiğimiz de sarma işlemi bitşmiş ve sardığımız maddeden kurtararak tam ortasını bağlıyoruz. Bu işlem için sardığımız da doğru ve düzgün saralım ki sonradan sıkıntı çıkmasın.Şimdi diğer aşamaya geçmeye hazırız.

 

Üçüncü aşamamız da ise bebek için baş kısmını bağcıklarla oluşturacağız. Zaten bir sonra ki aşama da bu detayı tam olarak ortaya çıkaracaktır. İlk bağladığımız noktayı kafa olarak kullanabiliriz. Bu neden göz kararıyla bir baş olacak kadar bir aralığa bağ atın

Şimdi sırada eller ve kolları var. Örgü bebek oluşmak üzere çocuklarınız bu bebeği çok sevecekler. Şimdi tekarar sarılmış ve başları yani el kısımları bağlanmış bir şekilde örgü ipimizin ortasında orantılı bir şekilde eşit olarak ayarlıyoruz.

 

Şimdi ise sırada kollardan sonra göğüs kısmını tamamlamak ve ondan sonrada ayaklar ve bacaklara geçeceğiz. Göğüs kısmı içinde bir halka attığımıza göre bebeğimizin ilk portatifi belli oldu demektir bundan sonra sı zevkinize kalmış.

 

Farklı renk tonu ile bebeğimize güzel bir saç yapıyoruz ve daha sonra bebeğin bitmiş haline baş olarak ayarladığımız bölgeye geçireceğiz. Dileyenler bir iki dikiş atarak tutturabilirler. Yanlız saçı yerleştirmeden önce baş kısmında çizilebilir bir madde ile çevirme yapmalıyız. Yoksa bebeğimizin yüzü çizilemez.

İşte bebeğin en son aşamasına doğru yaklaşırken. Bebeğin her tarafı tamam oldu ve şimdi sıra artık yaptığımız tarihi eserin toplanmasına geliyor. Bu vesile ile artık kızlarınız için dışarıdan güvenmediğiniz oyuncakları almazsınız.

Saçı yapıştırdıktan sonra veya diktikten sonra yüzünü çizmeye başlıyoruz. Ağzı, kulakları ve gözlerini çizdikten sonra bebeğimizi artık bitmiştir. İyi eğlenmeler diliyoruz.

You may also like

1 Yorum

selin 12 Mart 2018 - 22:49

kaç kere dolayacağımızıda yazsaydınız iyi olurdu güzel oldu çok sevindi

Yanıtla

Yorum Yap