Ana Sayfa Kadınca ModaGelinlik Modelleri Sade Gelinliklerde Nasıl Modeller Tercih Ediliyor?

Sade Gelinliklerde Nasıl Modeller Tercih Ediliyor?

tarafından pramid

Sade gelinliklerde seçilen modeller, halter yaka spor, straplez, sırtı tül veya Fransız dantel kaplama inci düğmeli gelinlik tasarımlarıdır. Sade gelinliklerde tercih edilen modeller ile beyaz renkli topuklu ayakkabı modelleri kombinlenir. Sade Gelinliklerde Nasıl Modeller Tercih Ediliyor?

Halter Yaka Sade Gelinlik Modeli

Halter yaka sade gelinlik tasarımı hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Bu gelinlik modelinde bel hizasından uzanan iki adet geniş kumaş kuşağı, boyunda uygulanan yaka bölümü ile birleşir. Bu tasarım etkisi ile kollar tamamen açıkta bırakılırken, beden bölgesinin daha zarif ve uzun görünmesi sağlanır.
  • Halter yaka sade gelinlikler canlı beyaz kumaştan ve şifon destekli etek bölümünden tasarlanırlar.
  • Halter kesimin kolları ön plana taşıyan modelinin sade tutulması için üzerinde her hangi bir dantel veya taş süslemesine yer verilmez.
  • Tasarıma hareket katılmak istendiğinde ise sadeliğin ön plana alınması için gelinlik kumaşı ile aynı beyazlıkta, kumaş üzerine tüm vücut formunda dikilen taşsız, Fransız güpürü tercih edilir.

Özellikle dağınık topuz ve saç aralarında inci süslemeyi tercih eden gelinde, halter yaka sade gelinlikler ile kır ve sahil kenarı dün konseplerine uyumlu, romantik bir stili ön plana taşırlar. Sade Gelinliklerde Nasıl Modeller Tercih Ediliyor?

Sade Straplez Gelinlik Modeli

Sade Straplez gelinlik tasarımı hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Sade gelinliklerde tercih edilen modeller arasından straplez modelde, straplez yaka, kırık beyaz adı verilen renk tonunda kumaş ile hazırlanan ve alt bölümüne korse destek yerleştirilen üst model alanında kullanılır. Kalıplı ve kırık beyaz straplez kesim üst ile birleşen etek formu ise prenses model veya klasik dökümlü model tercih edilir.
  • Eteğin prenses model olması halinde taş ve güpür kullanımı tercih edilmeksen etek, düz renk kırık beyaz tül kumaştan tasarlanır.
  • Klasik ve kabarık olmayan etekler ise şifon veya saten kumaş ile arkasında hafif bir kuyruğa yer verilecek şekilde modellendirilir.

Bu şık ve sade straplez gelinlik modellerinde beyaz, kırık beyaz, bej gibi, renk tonları tercih edilir. Basic stilde olan gelinlikler ile açık ve dalgalı saçlar, renkli kır çiçekleri buketleri tercih edilir.

İnci Düğmeli Sade Gelinlik Modelleri

İnci düğmeli sade gelinlik tasarımları hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:

  • Bu modelde kalp yakalı ve balık kesim, üzerinde her hangi bir inci taşa veya payete yer verilmeyen gelinlik modelinin sırt tasarımında, transparan beyaz tül kaplama ve üzerinde yer alan sıralı inci düğmeler kullanılır.
  • Sade gelinliklerde tercih edilen modeller arasından inci düğmeli seçenekte, düğmeler sırt çizgisi hizasında aşağıya inerken, beyaz tül kaplama sır bölümünden tercih edilmesi halinde Fransız güpür kullanılır.

You may also like

Yorum Yap