Ana Sayfa Kadın HaberAstroloji Yorumları Terazi burcu yorumu 2019 – Filiz Özkol

Terazi burcu yorumu 2019 – Filiz Özkol

tarafından pramid

2019 terazi burcu yıllık burç yorumu ile birlikte sizlere Terazi burcu 2019 yılında günlük burç yorumu, haftalık burç yorumu, aylık burç yorumu ve yıllık olarak sizlere sunuyoruz. Terazi burcunu 2019 yılında neler bekliyor buyurun birlikte Filiz Özkol‘un kaleminden okuyalım.

Terazi burcu 2019 yılında değişime hazır olmalı

Yeni yıl bir çok burca bir sürü yenilik getirirken en büyük değişimi ise Terazi burcuna sahip erkek ve kadınlar yaşayacak. Öncelikle sizlere Terazi burcu erkeği ve kadının burç özellikleri kısa sunduktan sonra bir yıllık burç yorumunu da sizlerle paylaşacağız.

Terazi burcunun genel özellikleri: Adil, eşitlikçi, dengeli, uyumlu, sakin, sabırlı, akıllı, kibar

Terazi burcu erkeğini kısaca tanıyalım: Sakin, uyumlu görüntüsünün ardında ne istediğini iyi bilen ve dominant bir yapısı vardır. Huzur onun için önemlidir. Sanata düşkündür. Keyif aldığı konularda para harcamayı sever. İlişkisinde denge ve eşitlik bekler.

Terazi burcu kadınını kısaca hatırlayalım: Zarafeti ve güzelliğiyle dikkat çekicidir. Akıllı ve sabırlıdır, çatışmadan hoşlanmaz, dengeli, uyumlu bir birliktelik arar. Gizli mükemmeliyetçi bir yönü vardır. Politik ve kibar tutumu ve davranışlarıyla takdir toplar.

2019 Terazi burcu yorumu ve Filiz Özkol

2019 büyük dönüşümlerin yılı. Taşları yerinden oynatabileceğiniz bir yıl geçirebilirsiniz. Sizi siz yapan özelliklerinizin, geçmişinizin, köklerinizin filizlendiği haritanızın o en dipteki özel alanınızda ilerliyor yıl boyunca Satürn. Ve sizden bu güne dek edindiğiniz tüm birikimi, eğitimi, bilgiyi değerlendirip yaşamınızı en dipten, en baştan yeniden inşa etmenizi, yapılandırmanızı bekliyor. Bu kolay bir yolculuk olmayabilir. Zira astrolojide karmanın zorlayıcı ve öğretici gezegeni olarak bilinen Satürn’ün sınavları sizi adeta test edip, zor sorularla sınayabilir. Ailenizle ilgili uğraşmanız, ilgilenmeniz gereken konular olabilir. Yaşadığınız yeri, mekanı yeniden şekillendirebilirsiniz. Bulunduğunuz evden ve ortamdan ayrılıp başka bir düzen kurmanız gerekebilir. Aileniz ve köklerinizden uzaklaşmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir. Ruh halinizde bu yaşadığınız olaylarla uyumlu şekilde değişiyor. Yumuşak, sempatik görünümünüzü bir kenara bırakıp daha ciddi bir tutuma ve tavra bürüne bilirsiniz. İnsanların size yanaşması, yaklaşması eskisi kadar kolay olmayabilir. Biraz daha tedirgin edici ve çekindiren bir duruşa bürüne bilirsiniz. Koruyucu, kollayıcı, şefkat ve merhamet dolu yönlerinizi kısaca yumuşak karnınızı artık göstermek istemeyebilirsiniz. Daha az konuşabilir, daha gözlemci, planlı ve stratejik bir duruş sergileyebilir, somut, yalın, minimalist tarzı benimseyebilirsiniz. Bu durumu evinize ve kendinizle ilgili her alana yansıtabilirsiniz. Ciddiyet 2019’de vazgeçemediğiniz duygunuz olabilir.

8 Kasım’a kadar Akrep burcunda ilerleyen Jüpiter sahip olduklarınızı, kaynaklarınızı, yeteneklerinizi geliştirebileceğimiz fırsatlar sunuyor. Maddi imkanlarınızda artış söz konusu olabilir. Bir önceki yıl burcunuzda ilerleyen Jüpiter’in size sunduğu şansı değerlendirme ve kullanma zamanı. Konfor, rahatlık arayışınız yüksek olabilir ancak paranız başta olmak üzere sahip olduklarınızı ve olacaklarınızı değerlendirmelisiniz. Jüpiter maddi bolluk getirebilir ancak bunu yerinde kullanamazsanız bütçenizde büyük harcamalar yaratabilirsiniz. 15 Mayıs’tan itibaren ortak maddi alanınız, başkalarından edineceğiniz kaynak ve imkanlar alanınıza ilerleyecek olan Uranüs bu yönde tetikleyici, uyarıcı etkiler yaratabilir. Vergi ve miras konularında, eşinizin, ortağınızın imkan ve kaynaklarında beklenmeyeni, umulmayanı beklemelisiniz.

Bu yıl pek çok gezegenin retro yaptığı bir yıl. Retro dönemlerinde retro yapan gezegenin ve bulunduğu alanın konularında farkındalığı yüksek tutmak, daha sebatkar ve kararlı davranmak, özeleştiri yapmak gerekiyor.

Burcunuzun gezegeni olan Venüs’ün retro yaptığı 5 Ekim-1 Kasım tarihlerinde ortak maddi girişimler, yatırımlar, alım satım işleri konusunda biraz daha temkinli davranmalısınız. Bu dönem psikolojik danışmanlık ve terapi almak için uygun bir dönem olabilir. Sorgulayıcı yönleriniz ve merakınız sizi psikoloji gibi derinliği ve gizemi olan konulara daha çok çekebilir. 1-16 Kasım arasında Venüs burcunuzda gerilerken biraz kendinize dönme ve özeleştiri yapma zamanı olabilir. Bugüne dek yaptıklarınızı bir değerlendirme süzgecinden geçirebilirsiniz.

Mars’ın retro yaptığı 26 Haziran-12 Ağustos arasında aşkta sabırlı olmanız gerekiyor. Sevdiklerinize karşı hoşgörülü yanınızı korumanız zor olabilir. Egodan kaynaklanan problemler kolayca parlamanıza ve öfkelenmenize neden olabilir. 12-27 Ağustos tarihlerinde ise aile ilişkilerindeki pürüzler, tartışma ve çatışmalı durumlarla mücadele etmeniz gerekebilir.

8 Mart-18 Temmuz arasındaki Jüpiter retrosunda maddi konulara, para konularına yaklaşımınızı gözden geçirme, inanışlarınızı, önyargılarınızı, bildiklerinizi, deneyimlerinizi düşünme fırsatınız olabilir.

Satürn’ün retro yaptığı 17 Nisan-6 Eylül tarihleri arasında ise iş hayatınızda, kariyerinizde yaşayabileceğiniz durgunluğu planlarınızı, hedeflerinizi gözden geçirerek yapıcı şekilde değerlendirebilirsiniz.

Merkür’ün gerilediği 22 Mart-15 Nisan, 26 Temmuz-19 Ağustos, 16 Kasım-6 Aralık tarihleri arasında ise randevularınız, görüşme ve ziyaretleriniz kontrolünüz dışında erteleme ve gecikmeye uğrayabilir, uzaklarla iletişiminizde, yolculuklarınızda biraz daha tedbirli davranmanız gerekebilir. Kişisel gelişim anlamında ise aldığınız eğitimlerle ve yaptığınız okumalarla kendinize çok şey katabilirsiniz.

Bu yıl Güneş tutulmaları açısından da oldukça dikkat çekici. 15 Şubat’taki yılın ilk Güneş tutulmasında sevdiklerinizle ilgili konular, aşk hayatınızla ilgili olaylar ve sorgulamalar gündemde olabilir. Sıradışı yaklaşımlar sergilemek konusunda oldukça sabırsız davranabilirsiniz. Ancak bu yaklaşımların akılla, mantıkla, zihinle barışık olmasına dikkat etmelisiniz.

Yılın ikinci tutulması ise 13 Temmuz 2018’de gerçekleşiyor. Bu tutulma iş hayatınız ve kariyerinizle ilgili büyük ve önemli değişimleri beraberinde getirebilir. Bu değişimlerin aile ve özel yaşamınızdaki tutumunuzla bağdaşık olmasına dikkat etmelisiniz.

Son tutulma ise 11 Ağustos 2019’de gerçekleşiyor. Sosyal alanda, arkadaşlık ilişkilerinizde yeni farkındalıklara, uyanışlara ve yeni bir düzene açık olmalısınız. İletişim ağınızı, şeklinizi doğru kurduğunuzdan emin olmalısınız.

You may also like

Yorum Yap