Ana Sayfa Tesettür Modası Tesettür Feraceler 2021 ve öneriler

Tesettür Feraceler 2021 ve öneriler

tarafından pramid

Ferace, Osmanlı zamanından bugüne değin kullanılmakta olan, kadınların dışarı çıkarken örtü niteliğinde giydikleri giyim ürünüdür. Bu giyim ürünü çarşaftan oldukça farklı bir görünümdedir. Çarşaftan farklı bir görünüme sahip olan feraceler, pardesülerden daha kullanışlı bir yapıya sahiptir. Çünkü feraceler dış görünümü itibariyle bir elbise niteliğinde durmaktadır. Ayrıca feraceler daha rahat bir yapıdadır. Peki, ferace seçimi ve bakımı nasıl yapılmalı? İşte, ferace seçimi ve bakımı ile ilgili bilinmesi gerekenler… Tesettür Feraceler 2021 ve öneriler

Ferace Seçiminde Püf Noktalar

  • Mevsime Göre Seçim Yapılmalı.

Feraceler kış mevsiminden ziyade yaz ve sonbahar mevsiminde kullanılmaktadır. Tesettür feraceler yaz aylarında kullanılacaksa açık renklerde, kış aylarında kullanılacaksa koyu renklerde seçilmelidir. 2021 tesettür ferace modelleri arasında mevsimsel dönüşümlerde dikkate alınarak tercih edildi.

  • Kumaş Türüne Dikkat Edilmeli.

Naylon kumaştan yapılmış pek çok ferace bulunmakta. Naylon tesettür feraceler, deride kızarıklık oluşumuna ve egzamaya davetiye çıkarmaya neden olabilir. Tesettür pardösülerin kumaşları %100 pamuk olmalıdır.

  • Dikiş İzlerine Dikkat Edilmeli.

Piyasada pek çok defolu ürün satılmakta. Bu yüzden bir ferace, beğenildikten sonra mutlaka denenmeli ve bir yakından feracenin duruşu bakımından yardım alınmalıdır.

  • Vücut Hatlarına Göre Seçilmeli.

Vücut hatlarında belirgin olan kalça ve göğüs bölgelerinin ferace içerisinde belirgin olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bu bölgelerin belli olması tesettür kurallarına aykırıdır.

  • Tarza Göre Seçim Yapılmalı.

Feraceler, başka bir giyim ürünü olan pardesülerden daha avantajlıdır. Çünkü feraceler daha pratik ve feracelerin model çeşitliliği daha fazladır. Spor ferace modelleri, yarasa kol ferace modelleri, balon kol ferace modelleri tesettür ferace modellerinden bazılarıdır.

  • Feracelerin Kombine Edilmesi

Ferace için kombine malzeme olarak ayakkabı çanta ve eşarp yeterlidir. Feraceler için pantolon ya da etek kombine etme sıkıntısı olmaz. Tesettür Feraceler 2021 ve öneriler

Ferace Bakımı Nasıl Yapılır?

Feracenin bakımı için üç yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

  • Kuru Temizleme: Kuru temizleme yöntemiyle feraceler ilk günkü gibi yeni kalır.
  • Çamaşır Makinesi: Çamaşır makinesinde ferace yıkamak, feracenin hasar görmesine neden olabilir. Eğer çamaşır makinesinden başka bir alternatif yoksa, ferace 15 dakikalık hassas programda yıkanmalıdır.
  • Elde Yıkama: Ferace ılık suda elde yıkandığı takdirde feracede hasar oluşmaz. Fakat kullanılan deterjanın türüne ve deterjanın direk ferace uygulanmamasına dikkat edilmelidir.

You may also like

Yorum Yap