Ana Sayfa Tesettür Modası Tesettür Pardesü seçiminde öneriler

Tesettür Pardesü seçiminde öneriler

tarafından pramid

Pardesü, omuzdan ayak bileklerine uzanan, el bileklerine kadar kol uzunluğuna sahip olan giyim ürünüdür. Daha çok tesettürlü kadınlar tarafından tercih edildiğinden piyasada çok miktarda tesettür pardesüler bulunmakta. Peki, tesettür pardesü giyiminde neler bilinmeli? Tüm detaylar aşağıdaki yazımızda…Tesettür Pardesü seçiminde öneriler

Tesettür Pardesü Seçiminde 5 Tüyo

  • Mevsime göre seçim yapılmalı.

Tesettür pardesüler mevsim etkilerine göre seçilmelidir. Kışın kalın, yazın ise ince modeller tercih edilmelidir. Eğer bulunulan ortam çok soğuksa, pardesünün bir beden büyük seçilmesinde fayda var. Çünkü kış mevsiminde pardesünün altına kalın giyilebilir. Ayrıca bazı kadınlar kış döneminde kilo alabileceğinden, kışlık pardesülerin bir beden büyük olmasında fayda var. Yaz mevsiminde açık renkli, kış mevsiminde ise koyu renkli pardesüler tercih edilmelidir. Ayrıca kış aylarında kaşe, kap, keçe gibi kumaş türleri, yaz aylarında ise krep ve keten kumaş türleri tercih edilmelidir. Mevsime göre seçim yapılmalı, hem yazlık, kışlık ve mevsimlik seçimler bu süreçte çok önemlidir.

  • Vücut Tipi Göz Önüne Alınmalı.

Bir kadının tesettürlü sayılabilmesi için vücut hatlarının olabildiğince belli olmaması gerekir. Kalçası geniş olan kadınlar alt kısmı geniş olan, göğüsleri büyük ya da bel kısmı geniş olan kadınlar üst kısmı bol olan pardesü modellerini tercih etmelidir. Eğer vücut hatlarında herhangi bir fazlalık yoksa standart bollukta bir pardesü modeli tercih edilebilir. Vücut Tipi Göz Önüne Alınmalı ve vücut tipinin pardesü seçiminde tam duruş göstermesini istiyorsanız buna öneriye de dikkat edin.

  • Kumaş Türüne Dikkat Edilmeli.

Piyasada naylon olarak üretilen pek çok plastik bulunmakta. Naylon pardesüler özellikle yaz mevsiminde vücudun herhangi bir yerinde egzama oluşumuna yol açabilir. Bu yüzden naylon kumaştan yapılmış pardesülerden uzak durulmalıdır. Kumaş seçiminde en iyi tercih pamuklu kumaş türüdür. Kumaş Türüne Dikkat Edilmeli konusu seçiminizin ne kadar etkili olduğunu gösterecektir.

  • Fazla Gösterişten Uzak Durulmalı.

Pardesülerin çok sayıda parlak taş içermesi, tesettüre hiçbir şekilde uymaz. Bu yüzden olabildiğince sade pardesü seçimi yapılmalıdır. Ayrıca fosforlu renklerden de uzak durulmalı ve tek renk pardesüler tercih edilmelidir. Fazla Gösterişten Uzak Durulmalı çünkü tesettür giyiminde gösterişten çok şıklığı düşünmelisiniz. Eğer şık bir görünüm yakalanmak istenirse ekose tesettür pardesü ya da çizgili tesettür pardesülerden herhangi biri seçilebilir.

  • Dikiş İzlerine Dikkat Edilmeli.

Günümüzde gelişen hazır giyim sektöründe defolu ürünlerin çok sayıda olduğu aşikâr. Bu yüzden tesettür pardesü seçiminde kumaş türünden sonra bakılacak ikinci şey, pardesünün dikiş izleri olmalıdır. Aksi takdirde; pardesüde simetrik bozukluklar olabilir ve pardesü itici bir görünüme ulaşır. Dikiş İzlerine Dikkat Edilmeli denildiğinde seçimin yapıldığı pardesünün ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Tesettür Pardesü seçiminde öneriler

Tesettür Pardesü Bakımı

Tesettür pardesüler, asla çamaşır makinesinde yıkanmamalıdır. Eğer yıkanacaksa pardesüler için özel temizleyiciler alınmalı ve çamaşır makinesinde 15 dakika programında yıkanmalıdır. Fakat her ihtimale karşı tesettür pardesülerin kuru temizlemeye gönderilmesinde fayda var.Tesettür Pardesü Bakımı oldukça önemli ve hassas bir durumdur.

You may also like

Yorum Yap