Ana Sayfa Kadın ÖzelGüzellik Salonu Türk Kahvesi ile peeling yaparak ölü derilerden kurtulun

Türk Kahvesi ile peeling yaparak ölü derilerden kurtulun

tarafından pramid

Günlük yaşamda insanlar bir çok farklı etkileşimle birlikte vücudunda değişiklikler hisseder özellikle sık sık yapılan banyolar, iklim değişimleri, sıcak havalar, soğuk havalar gibi bir çok etkenle karşılaştığınız da cildiniz için de tahripler başlar. İşte bu sırada düzenli olarak yapılacak olan Peelingler sayesinde ölü derilerinizi biterebilirsiniz. Şimdi sizler için Türk kahvesi ile yapılan ve aromatik yağların desteği yapılan güzel bir peelingle güzel bir tarif sunacağız.

Türk Kahvesi ile peeling yaparak ölü derilerden kurtulun

Öncelikle vereceğimiz malzemeler pahalı olan yada ulaşılmaz şeyler olmayacaktır. her evde olan şeylerden güzel bir maske hazırlığı yapacağız.

Türk kahvesi Peeling için Gerekli malzemeler;

-Türk kahvesi ana maddemiz olacaktır
-Esmer şeker ( Göz kararı alacağız )
-Beyaz şeker ( Göz kararı alacağız )
-Zeytinyağı ( Bu da kullanmak istediğiniz diğer aroma yağlarına göre değişecektir. )

Ekstra kullanabileceğiniz bir kaç aromatik yağ önerisi:
Ferahlık hissi uyandırmak için portakal yağı,
güzel kokmasını istiyorsanız vanilya yağı,
daha fazla nemlendirme için badem yağı gibi tercihlerde bulunabilirsiniz.

Peelingin hazırlanışı:

Öncelikle tek kullanımlık yada çok kullanım için hazırlayacaksanız ona göre kendini ayarlayın. Verilen ölçüler bir kaç kullanım içindir.
Peelinginizi isterseniz tek kullanımlık isterseniz daha fazla ürün kullanarak birkaç kullanımlık hazırlayabilirsiniz. Ben bir defada hazırlayıp birkaç kez kullanmak istediğim için ölçüleri buna göre vereceğim. Bir kavanozun içine Türk kahvesinden iki yemek kaşığı, esmer şeker ve beyaz şekerden birer yemek kaşığı, diğer yağlardan ise birer tatlı kaşığı koyarak karışımınızı elde edebilirsiniz. Yaptıktan sonra kıvamı çok katı olduysa dilediğiniz bir yağdan, çok sıvı olduysa biraz daha kahve ekleyebilirsiniz. Ölçülerin yarısını koyarak tek kullanımlık peeling elde eldebilirsiniz.

Hazırladığınız karışımı duşta kese veya fırça yardımıyla tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz, haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır. Düzenli kullanım sonucunda cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

You may also like

Yorum Yap