Ana Sayfa Kadın TVMutfak TV Yemekleri Daha Lezzetli Hale Getirmek İçin Tüyolar

Yemekleri Daha Lezzetli Hale Getirmek İçin Tüyolar

tarafından pramid

Yemekleri daha lezzetli konuma getirmek için tüyolar, makarna suyunu sosta kullanma, yumurtayı kısık ateşte pişirme, et salamurası yapma gibi seçeneklerdir. Yemekleri daha lezzetli hale getirmek için tüyolar, tam kıvamlı pişirme ve doğal aromayı koruma koşullarını desteklerler.

Makarna Suyunu Hemen Atmamak

Makarna suyunu hemen dökmemek, makarna sosunun fazla koyu olması halinde kurtarıcı görev gören ve makarna sosunu daha lezzetli hazırlamaya imkan veren bir uygulamadır. Bu kapsamda daha lezzetli bir makarna hazırlamak için makarnayı haşlama ardından, tencere içinden bir su bardağı ölçüsünde makarna suyunu bir kenara ayırmak gerekir.

Yemekleri daha lezzetli hale getirmek için tüyolar kapsamında, makarna için sos hazırlamak amacıyla rendelenen domatesler, tuz, sebzeler ve tereyağı, soğuk bir su yerine, makarna suyundan ayrılan bir bardaklık kısım ile bir tencere içerisinde kaynatılarak hazırlanır. Bu sosta tatların birbirlerine karışımı ve sosun dokusu çok daha kaliteli bit yapıya sahiptir.

Yumurtayı Kısık Ateşte Pişirme

Yumurtaları kısık ateşte pişirmek, yumurtanın tava dibine yapışmasını veya kuru, lastik şeklinde bir dokuya sahip olmasını engelleyen bir çözümdür. Kısık ateşte omlet hazırlama tekniği sayesinde, yumuşak ve tat açısından daha yoğum bir tarif elde edilir.

Yumurta sahanda şekilde hazırlanıyor ise yine kısık ateşte pişirme tekniği ile sarı bölgenin dağılmadan, lezzetli şekilde pişmesi sağlanırken, beyaz bölümlerin yumuşak ve tam kıvamlı şekilde hazırlanmaları mümkündür.

Etleri Salamura Yapmak

Etlerin salamura yapılması, et kızartma işlemi öncesinde uygulanan ve ızgara et pişirme işlemi ardından daha lezzetli sonuçların alınmasını için uygulanan pratik bir yöntemdir. Bu kapsamda bir çay bardağı ılık su içerisine 1 yemek kaşığı ölçüsünde tuz atılır ve bir adet bonfile et bu karışımın içerisine yatırılarak bir gece süresince buz dolabında bekletilir.

Salamura işlemi ardından pişirilen veya ızgarası yapılan et daha yumuşak, kolay çiğnen, iç suyunu koruyan bir yapıya sahip olurken, damakta tam kıvamında bir tat bırakır.

Eti daha fazla lezzetlendirmek için ise pişme sürecinin tamamlanmasına yakın kekik, pul biber gibi çok tercih edilen baharatlar eklenir. Yemekleri daha lezzetli hale getirmek için tüyolar kapsamında etleri tava üzerinde çevrilirken ise dikkatli davranılması ve dağılmaları önlenmelidir.

You may also like

Yorum Yap