Ana Sayfa Kadın ÖzelDiyet Listesi Zayıflatan 3 içecek ( Kahve, Yeşil çay ve Buzlu su )

Zayıflatan 3 içecek ( Kahve, Yeşil çay ve Buzlu su )

tarafından pramid

Zayıflama zamanı geldi artık. Yaz mevsiminin habercisi olan sıcak havalar yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlamışken hanımlar için de kış boyunca aldıkları fazlalıkları yok etmenin zamanı geldiğini hatırlatıyor. alışıla gelen bir kaç yanlışı sizlere aktardıktan sonra sizlere zayıflamak konusunda sizlere yardımcı olacak 3 içecek türü ile ilgili bilgi aktaracağız.Limonlu su konusunda herkesin bildiği bir yanlış zayıflattığı yönündedir ama uzmanlara göre durum böyle değil düzenli su tüketimi olması halinde sağlık açısından olumlu sonuçlar doğuracağı gibi düzenli hale geldiğinde zayıflamaya yardımcı olabilir.

Şimdi sizlere bu ayrıntıyı aktardıktan sonra mucize kıvamında 3 içeceğin faydalarını aktaracağız. İlk zayıflatmada yardımcı olacak içecek kafein tüketimi olacaktır bununda en etkili ürünü kahvedir. Günde iki yada 3 fincan kahvenin tüketilmesi şekersiz ve kremasız olarak alınması halinde etkisini göstereceğini ifade etmektedirler.Tabi bununa birlikte birde yeşil çay ve buzlu su var.

Yaz aylarında fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız öncelikle diyet alıştırmalarına başlamanız sizler için etkili olacaktır. Bu 3 içecek türünden mucizeler beklemek istiyorsanız sizlerde biraz gayret sarf edeceksiniz.

Kahve ile zayıflamak
Araştırmalar ve çalışmalar , egzersiz ( Spor ) öncesinde tüketilen iki veya üç fincan kahvenin, egzersiz ( Spor ) süresini uzatma konusunda teşvik edici ve böylece daha fazla kalori kaybetmeye yardımcı olacağını gösteriyor. Fakat içilen kahvenin, şekersiz ve kremasız olması gerekiyor.

Buzlu su ile zayıflamak
Su tüketirken dikkatli olmanız gereken nokta, limonu bir avuç buzla değiştirin. Çünkü soğuk içecekler, vücudun sıcaklığını korumak için daha fazla enerji harcamasını sağlar. Her gün yapılan buzlu su tüketimiyle, yılda 10 kilo verebilirsiniz.

Yeşil çay ile zayıflamak

Yeşil çay, birçok özelliğinin yanı sıra kilo kaybetmeye yardımcı bir içecektir. Yapılan bir çalışmada, iki ay boyunca günde 4 fincan yeşil çay içen katılımcılar, sadece su içenlere göre 6 kilo daha fazla kaybetti. Düzenli yeşil çay içenlerin, bel bölgelerinde de daha fazla incelme olduğu gözlendi. Yeşil çayı taze olarak demlemek ve sıcak tüketmek gerekiyor. Hazır olarak satılan yeşil çaylar, daha fazla şeker içeriyor ve antioksidan özelliğinde azalma görülüyor.

You may also like

Yorum Yap