Güzellik Kadın Dünyası Kadın Sağlık

Medikal Estetikte Bütünsel Yaklaşım – Yaşlanma yok oluyor

Bütünsel Tıp Doktoru Deniz Heppekcan, antiaging dünyasındaki trendleri ve eğilimleri değerlendirerek medikal estetikte bütünsel yaklaşımın önemine vurgu yapıyor. Heppekcan’a göre, gelecekte ‘Bio-hacking’ felsefesinin daha fazla duyulacağını belirtiyor. Tıp dünyasının, vücudun en yüksek performansını geliştirmek ve yaşam süresini uzatmak için çalıştığını ifade eden Heppekcan, rejeneratif tıp ve rejeneratif estetiğin öneminin artmaya devam edeceğini belirtiyor.

Yaşlanma Süreci ve Cilt Değişimleri

Bütünsel Tıp Doktoru Deniz Heppekcan’a göre yaşlanma süreci, içten dışa doğru tüm katmanlarda gerçekleşir. Yüz yaşlanmasının temel sebepleri arasında kemik yapısındaki değişimler, yumuşak dokudaki yer değiştirmeler, kolajen kaybı ve güneş maruziyetine bağlı fotoyaşlanma bulunmaktadır. Bu süreçte ciltteki kolajen kaybı, lekelenme, kılcal damar görünümü, gözenek belirginleşmesi ve ince çizgilerin oluşması gibi belirtiler yaşlanmanın görsel etkilerini artırır.

Antiaging ve Genç Kalma Yaklaşımı

Antiaging ve Genç Kalma Yaklaşımı

Deniz Heppekcan, yaş almanın normal bir süreç olduğunu ve yaşlanmanın ise negatif bir kavram olduğunu düşünmektedir. “Yaşınız size kalsın, nasıl genç kalacağınızı bana bırakın” sözleriyle, yaşın sadece bir sayı olduğunu ve asıl önemli olanın içsel deneyim ve bilgelik olduğunu vurgular. Bu nedenle antiaging uygulamalarının kişinin doğal güzelliklerini koruyarak yaşlanma sürecini olumlu yönde etkilemesi gerektiğine inanmaktadır.

Medikal Estetik ve Gelecek

Heppekcan’a göre medikal estetik uygulamalarının geleceğinde koruyucu hekimlik ve rejeneratif tıp alanları daha fazla önem kazanacak. Cerrahi dışı estetik uygulamalarının popülerliğinin artmasıyla birlikte, cilt kalitesini artıran ve yenileyici etkilere sahip tedavilerin daha da yaygınlaşacağını belirtmektedir. Küresel olarak cerrahi dışı estetik uygulamaların pazar hacminin artacağı öngörülmekte olup, yenilikçi ve doğal tedavilere olan talebin artması beklenmektedir.

Avatar

iremsude

About Author

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Kadın Sağlık

Yumurtalık Kisti (Over Kisti) ( Sağ, Sol ve Basit Kist )

Yumurtalık Kisti nedir, Sağ over kisti sebebi, Sol over kisti belirtileri veya basit yumurtalık gibi bütün bir hastalığın hem tanımı
İlişki Koçu Kadın Dünyası

Değişik, anlamı güzel ve nadir kullanılan bebek isimleri 2024-25

A harfi ile başlayan bebek isimleri arasında sizler için seçtiğimiz çok özel isimler var. Bu isimleri çok az duydunuz ve